ATP w Zagrzebiu. Porażka Kubota w II rundzie

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
23
Kubot nie był w stanie przeciwstawić się Baghdatisowi. Cypryjczyk szybko przełamał Polaka w pierwszym secie i dowiózł przewagę jednego breaka do końca partii. Cypryjczyk przez całe spotkanie utrzymał świetną dyspozycję serwisową. Aż 65% jego pierwszych podań trafiało w karo serwisowe. 16 z 20 wymian rozpoczętych pierwszym podaniem wygrał Baghdatis.

W drugim secie Cypryjczyk dwukrotnie przełamał rywala, łatwo wygrał gema 6:2 i awansował do ćwierćfinału po nieco ponad godzinie walki.

Tak relacjonowaliśmy mecz:

II SET:

6:2 - Baghdatis wygrywa ósmego gema do 30 i cały mecz 2:0. Kubot zaprezentował się bardzo słabo

5:2 - Coraz bliżej końca spotkania. Baghdatis po raz drugi w tym secie i po raz trzeci w meczu przełamał Kubota i pewnie zmierza do wygranej

4:2 - Dwa szybkie gemy za nami. Najpierw Kubot rozstrzelał rywala serwisem, ale po chwili to Baghdatis pokazał swoją siłę serwisową. Na ten moment Cypryjczyk legitymuje się liczbą trzech asów, Kubot zdobył w ten sposób tylko jeden punkt

3:1 - Cypryjczyk utrzymuje doskonałą formę serwisową. Aż 65% pierwszych podań trafia w karo serwisowe. Aż 16 z 20 wymian rozpoczętych pierwszym podaniem wygrał Baghdatis.

2:1 - Kubot zdobywa pierwszego gema. Dobry serwis, jeden as i większość trafionych pierwszych serwisów - Baghdatis bez szans na wygranie poszczególnych wymian. Tak trzeba grać!

2:0 - Drugi gem również dla Baghdatisa. Polak nie jest w stanie przeciwstawić się dobrze grającemu Cypryjczykowi.

1:0 - Baghdatis szybko przełamał rywala. Początek seta fatalny w wykonaniu Polaka. Kubot wygrał tylko jedną wymianę. Cypryjczyk dominuje nad naszym rodakiem w każdym elemencie gry

I SET:

6:4 - Baghdatis wytrzymał próbę nerwów, spokojnie wygrał partię do 15 i całego seta 6:4.

5:4 - Niezwykle długi gem z nami. Na szczęście horror zakończył się na korzyść Kubota

5:3 - Kubot wreszcie nawiązał walkę w gemie rywala, doprowadził do stanu 30:30, ale kolejne dwa punkty padły łupem Baghdatisa

4:3 - Kubot z wielkim trudem rozgrywa swoje gemy serwisowe. Baghdatis zaryzykował w dwóch akcjach i to mu się opłaciło. Ostatecznie Kubot dzięki mocnemu serwisowi wygrał tę partię i wciąż ma szansę wrócić do walki w gemie

4:2 - Baghdatis nie zwalnia szybkiego tempa gry przy swoim serwisie. Kubot bezradny. Znów wygrał tylko jedną wymianę

3:2 - Szybko wygrany gem przez Kubota. Polak oddał rywalowi tylko jedną wymianę. Inna sprawa, że Baghdatis nie zagrał w tej partii z pełną determinacją. Cypryjczyk będzie się koncentrował na własnym gemie serwisowym. Ze skutecznym podaniem wygra tego seta 6:4. Kubot musi więc przełamać swojego rywala.

3:1 - Kolejny gem dla Cypryjczyka. Baghdatis wygrał prawie 70% wymian po trafionym pierwszym podaniu. Kubot nie radzi sobie ze skutecznym, precyzyjnym serwisem rywala

2:1 - Fatalny gem w wykonaniu Kubota. Polak nie potrafił trafić pierwszym serwisem, a z drugim podaniem Baghdatis radził sobie wyśmienicie. Cypryjczyk nie przegrał ani jednej wymiany w tym gemie, przełamał Kubota do zera

1:1 - Bardzo długa partia za nami. Baghdatis prowadził już 30:00, ale Kubot potrafił doprowadzić do gry na przewagi. Polak miał nawet szansę przełamania przeciwnika, ale Cypryjczyk wybronił własny serwis i po dwóch kolejnych wygranych akcjach zakończył seta na własną korzyść

0:1 - Pierwszy gem dla Kubota. Polak szybko zdobył dwa pierwsze punkty, później Cypryjczyk zmusił naszego rodaka do długich wymian, ale ostatecznie po nieco ponad 4 minutach gry Kubot wygrał gema do 30.

Przed meczem: Cztery rakiety zniszczone w ciągu pół minuty - to wyczyn Marcosa Baghdatisa z 2012 roku... Tenisista wściekł się podczas meczu ze Stanislasem Wawrinką na Australian Open. Nagranie z tego wydarzenia momentalnie stało się hitem na YouTube, a wszystkie telewizje pokazują je w swoich skrótach z turnieju. Tenisista został ukarany grzywną w wysokości 1250 dolarów.

Przed meczem: Marcos Baghdatis to 26-letni tenisista z Cypru, który największe sukcesy święcił w 2006 roku. Sześć lat temu zawodnik doszedł do półfinału Australian Open, gdzie przegrał z późniejszym triumfatorem imprezy Rogerem Federerem. Latem 2006 roku Cypryjczyk doszedł do półfinału Wimbledonu