Masters w Stambule. Zwonariewa pokonała Woźniacką po ponad dwóch godzinach walki

1 : 2
Komentarze
Od?wie?
33
Sytuacja w grupie Czerwonej mocno się skomplikowała po środowym zaskakującym zwycięstwie Wiery Zwonariewej nad Karoliną Woźniacką. Rosjanka, która w pierwszym meczu gładko poległa z Czeszką Petrą Kvitovą, dokonała tego, co we wtorek nie udało się Radwańskiej - do końca meczu wywierała na Dunce presję, atakowała, ryzykowała i zmuszała do błędów. Zasłużenie zwyciężyła 6:2, 4:6, 6:3.

Teraz trzy zawodniczki - poza Dunką i Rosjanką, które rozegrały już po dwa spotkania - także Kvitova (jeden mecz) mają po jednym zwycięstwie, a Radwańska (też jeden mecz) - zero. Sprawa awansu jest otwarta dla wszystkich.

Rywalką Polki w czwartek ok. godz. 20 będzie Zwonariewa, o czym poinformowano dopiero późnym wieczorem w środę. WTA z planu gier robi bowiem najpilniej strzeżoną tajemnicę nad Bosforem.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

3:6 Koniec meczu! Po momencie załamania Zwonariewa znów wróciła do kapitalnej gry. Rosjanka miała trzy piłki meczowe, wykorzystała pierwszą z nich i wygrała cały mecz 2:1!

3:5 Długi, wyrównany gem. Rosjanka wreszcie uspokoiła nerwy i zdołała zdominować rywalkę. Za chwilę być może decydujący gem

3:4 Zwonariewa popełnia trzy błędy z rzędu, Dunka wygrywa gema do zera

2:4 Zwonariewa nie wykorzystuje swojej szansy, marnuje piłkę na gema i po chwili przegrywa tę partię. Woźniacka nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa w tym meczu

1:4 - Genialna gra Zwonariewej! Rosjanka odzyskała świeżość i precyzję i teraz ona - przy serwisie rywali - wygrywa gema ?na sucho?!

1:3 Było blisko wyrównania. Woźniacka prowadziła już 30:0, ale kolejne cztery akcje to już popis Zwonariewej i koncert błędów Dunki. Rosjanka coraz bliżej zwycięstwa w tym secie

1:2 Woźniacka po raz pierwszy w tym meczu wygrywa gema do zera. Zwonariewa popełniła trzy błędy, ułatwiając Dunce zmniejszenie przewagi na 1:2

0:2 Zwonariewa wraca do dobrej gry z pierwszego seta. Znów widzimy potężne forhendy uderzane przeciw nogom rywalki. Gem wygrany do 30.

0:1 Zwonariewa przełamuje na początku seta rywalkę. Kolejny bardzo długi gem, z męczącymi wymianami. Rosjanka ma teraz szansę szybko odskoczyć Woźniackiej na dwa gemy

II SET

6:4 Zwonariewa na własne życzenie przegrywa tego seta! Po raz kolejny to był gem pełen niewymuszonych błędów Rosjanki. Przed nami decydujący set!

5:4 Woźniacka coraz pewniejsza przy swoim serwisie, Zwonariewa zaczyna się notorycznie mylić. Aż 20 niewymuszonych błędów popełniła Rosjanka w tym secie

4:4 Znów wyrównany gem. Rosjanka wygrywa po grze na przewagi

4:3 - Zwonariewa była już bliska przełamania, prowadziła 30:0, a później doprowadziła do gry na przewagi. Jednak po raz kolejny to Woźniacka zachowała więcej zimnej krwi w końcówce gema

3:3 Rosjanka po raz kolejny bezbłędna przy swoim serwisie. Trwa wyrównana walka z obu stron

3:2 Kolejny bardzo długi gem. Jedna z akcji złożona była z 28 uderzeń z obu stron. Ostatecznie to Woźniacka ustrzegła się błędów w kluczowym momencie partii. Dunka wyszła na prowadzenie-

2:2 - Zwonariewa wygrała bardzo ważną, trzecią wymianę w tym gemie. Długa, niezwykle emocjonująca akcja zakończyła się kapitalnym skrótem Rosjanki. Gem wygrany do 30.

2:1 Ten set będzie z pewnością bardziej wyrównany niż poprzedni. Wożniacka gra o precyzyjnie, coraz lepiej odbija mocne ataki rywalki. Skuteczność trafiania pierwszych podań jest o wiele wyższe

1:1 Dobry początek w wykonaniu Woźniackiej. Dunka wyszła na prowadzenie 30:15, ale kolejne dwa punkty padły łupem Rosjanki. Zwonariewa ma już 21 tzw. ?winnerów?. Woźniacka zaledwie trzy...

1:0 - Niezwykle długi i wyrównany gem kończy się zwycięstwem Woźniackiej. Dunka wreszcie popełniła mniej błędów własnych, wytrzymała potężne wymiany i kilkoma efektownymi zagraniami zaskoczyła rywalkę

I SET:

2:6 - Gem wygrany do zera. Zwoniariewa dwie klasy lepsza od liderki rankingu!

2:5 - Woźniacka wciąż nie składa broni. Kolejny trudny gem, Dunka wygrywa go do 30

1:5 Woźniacka prowadziła już 30:0, ale Rosjanka potrafiła wygrać kolejne cztery wymiany. Zwonariewa grając mocnym forhendem wciąż nie daje szans rywalce na przeprowadzenie długich wymian

1:4 Woźniacka wreszcie potrafiła zaserwować mocno i dokładnie. Skuteczne pierwsze podanie ułatwiło Dunce rozgrywanie akcji. Numer 1 światowego rankingu prowadziła już 40:15, ale dopiero przy drugiej próbie zdobyła decydujący o zwycięstwie w tym gemie punkt

0:4 Kolejny gem dla Rosjanki. Gra świetnie. W tej odsłonie do silnych piłek dorzuciła kilka finezyjnych skrótów.

0:3 Coś niesamowitego. Woźniacka drugi raz przełamana. Jak tak dalej pójdzie, to mecz nie potrwa długo. Dunka bez pomysłu, Rosjanka co chwilę zmienia tempo - nie zagrywa wielu piłek kończących i wdaje się w wymiany, które wczoraj były najgroźniejszą bronią Woźniackiej.

0:2 Pewny gem serwisowy Rosjanki. Zwonariewa bardzo dobrze weszła w mecz i na razie jesteśmy świadkami niespodzianki. Może wczorajszy morderczy pojedynek z Radwańską sprawił, że dziś Woźniacka będzie mieć problemy?

0:1 Wydawało się, że Woźniacka bez kłopotów wygra swoje podanie, bo prowadziła już 40:15, jednak Rosjanka postawiła na długie wymiany, których Dunka nie wytrzymała. Podobnie jak wczoraj, na początku meczu Woźniacka sporo nie trafia. Pierwszy gem i już przełamanie. Prowadzi Zwonariewa

20:10 Mamy wieści od naszego korespondenta w Stambule. W końcu wiadomo jak wygląda plan gier na jutro. Agnieszka Radwańska zagra z Wierą Zwonariewą (ostatni mecz dnia, koło godziny 20). Wcześniej pojedynki Na Li z Azarenką i Woźniackiej z Kwitową.

Przed meczem:Tenisistka z Odense pokonała we wtorek wieczorem w meczu Grupy Czerwonej Agnieszkę Radwańską 5:7, 6:2, 6:4. Już jej wyście na kort przed tym spotkaniem wzbudziło na trybunach wielki aplauz graniczący z histerią.

Jak to się stało, że 21-latka urodzona w rodzinie polskich emigrantów tak zawładnęła sercami kibiców tenisa nad Bosforem? Odpowiedź jest dość prosta - od blisko roku jest ambasadorką narodowego przewoźnika lotniczego - Turkish Airlines