Turniej WTA w Carlsbad. Radwańska pokonała Zwonariewą!

2 : 0
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Od?wie?
25
Po meczu:

W decydującym pojedynku w Kalifornii rozstawiona z trójką Radwańska po świetnym meczu ograła trzecią tenisistkę świata. Rosjanka była bezradna w konfrontacji z Polką, która od początku grała agresywnie, właściwie nie popełniała błędów, dominowała zarówno z tyłu kortu, jak i pod siatką. Zwonariewa to finalistka zeszłorocznego Wimbledonu i US Open, z Radwańską nigdy dotąd nie przegrała.

Carlsbad to piąty wygrany przez Agnieszkę turniej w karierze, ale pierwszy od trzech lat. Po raz ostatni Polka zwyciężyła w czerwcu 2008 r. w angielskim Eastbourne. Kalifornijski kurort nieopodal San Diego jest wyjątkowo szczęśliwy dla Radwańskiej - rok temu doszła w tym samym turnieju do finału. Wówczas przegrała z inną Rosjanką - Swietłaną Kuzniecową. Od 12 miesięcy nie udało jej się powtórzyć takiego wyniku w żadnym turnieju.


Tak relacjonowaliśmy mecz:


6:4 Radwańska wygrała! Już przy pierwszej wymianie Zwonariewa przewróciła się, ale na szczęście nic złego się nie stało. Zawodniczki mogły kontynuować grę. Przy drugiej piłce Radwańska dwukrotnie smeczowała, za drugim razem skutecznie. Potem punkt zdobyła rywalka. Po chwili Rosjanka trafiła w siatkę i mieliśmy dwie piłki meczowe. Pierwszej Polka nie wykorzystała w łatwej sytuacji trafiając za kort. Na szczęście druga piłka meczowa zapewniła Radwańskiej triumf w turnieju w Carlsbad.5:4 Zwonariewa popełnia mnóstwo błędów. W tym gemie jednak tylko jednego i wygrywa do 15. Radwańska będzie serwować po zwycięstwo.


5:3 Jest świetnie! Już tylko gem od zwycięstwa. Gem wygrany na sucho.


4:3 Radwańska nie odpuszcza żadnej piłki. Tym razem jednak to nie wystarczyło. Zwonariewa wygrywa do 30 kończąc świetnym skrótem.


4:2 Radwańska zaczęła gema rozkojarzona. Rosjanka miała dwa break-pointy, ale potem sama popełniała błędy i cztery kolejne piłki dla Polki.


3:2 Ach te świetne skróty Polki. Niestety na nic się teraz zdały. Rosjanka wygrywa do 30.


3:1 Polka gra świetnie. Zwonariewa kręci głową z niedowierzaniem. Oby tak dalej!


2:1 Szybko zrobiło się 15:40 i Radwańska miała dwa break-pointy. Przy pierwszym bardzo długą wymianę wygrała Rosjanka, po tym jak Polka trafiła tuż obok linii. Jednak potem piłkę wyrzuciła Zwonariewa i mamy pierwsze przełamanie w tym secie!


1:1 Z problemami, ale udało się. Polka wygrała do 30, kończąc gema topspinowym forehandem.


0:1Dobry początek drugiego seta Zwonariewej. Rosjanka wygrała do 0, dwukrotnie trafiając w samą linię.


I set:


6:3 Set dla Polki! Radwańska miał dwie piłki setowe, wykorzystała drugą. Coraz bliżej pierwszego od trzech lat triumfu w turnieju WTA.


5:3 Pierwsza piłka w tej grze dla Radwańskiej, niestety później było już gorzej. Cztery kolejne wymiany dla Rosjanki wygrane m.in. dzięki dwóm asom serwisowym.


5:2 Świetna gra Radwańskiej. Rosjanka przy jej serwisie nie ma nic do powiedzenia. Gem wygrany do 15. Polka ma 70% celności pierwszego serwisu.


4:2 Szybki gem dla Rosjanki, która nie może już sobie pozwolić na przełamanie swojego serwisu.


4:1 Trudniejszy gem, ale znowu zwycięski. Polka wygrała do 30, ale jej serwy nie są już takie pewne.


3:1 Radwańska świetnie zaczęła tego gema. Szybko wygrała trzy piłki i miała trzy break-pointy. Nie wykorzystała ich, ale potem zdobyła przewagę i przełamała rywalkę przy 4 break-poincie!


2:1 Jest dobrze! Gem wygrany na sucho. Polka w tym gemie zaserwowała jednego asa.


1:1 Piekielnie silny serwis Zwonariewej i Radwańska nie miała szans. Gem przegrany do 15. Trudno będzie przełamać Rosjankę przy takim jej serwisie.


1:0 Dobry początek Radwańskiej. Polka wygrała swojego gema do 15. Pewny serwis i przeciwniczka nie miała wiele do powiedzenia.


23:12 Początek meczu! Serwuje Polka.


23:05 Trwa rozgrzewka zawodniczek.


Przed meczem:

Ostatni raz Agnieszka Radwańska wygrała turniej WTA trzy lata temu w Eastbourne. W finale po raz ostatni grała rok temu w turnieju San Diego (obecnie Carlsbad). Czy teraz pokona trzecią obecnie na świecie Wierę Zwonariewą?

Obie tenisistki mierzyły się ze sobą dwukrotnie. Oba pojedynki wygrała Rosjanka, ostatni w tym roku w Miami 7:5, 6:3.

W półfinale turnieju WTA na twardych kortach w Carlsbad Radwańska wygrała z Andreą Petković 4:6, 6:0, 6:4. Zwonariewa pokonała Anę Ivanović 5:7, 6:4, 6:4.


Informacje
WTA Carlsbad - Finał singla
Niedziela 07.08.2011 godzina 23:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
A.Radwańska
6
6
2
W.Zwonariewa
3
4
0
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia