Puchar Davisa. Kubot i Matkowski wygrali 3:0, Polska prowadzi 2:1 [ZAPIS RELACJI]

• sobota, 19 września 2015
  • KONIEC MECZU

Polsce brakuje już tylko jednego zwycięstwa do awansu do Grupy Światowej. W niedzielę Jerzy Janowicz zagra z Martinem Klizanem, a jeśli wygra Słowak, to w decydującym meczu Michał Przysiężny zmierzy się z Norbertem Gombosem.

• PILNE

III set

6:3, 6:4, 6:4 Koniec!

• III set

6:3, 6:4, 5:4 Gem dla Słowaków, a teraz znów serwuje Matkowski. Koniec?

• III set

6:3, 6:4, 5:3 Uffff... Zaczęło się od 0:30 mimo dramatycznych prób obrony Polaków. Potem było 15:40 i cztery break pointy dla Słowaków, ale ostatecznie Polacy się wybronili.

• III set

6:3, 6:4, 4:3 Słowacy nie odpuszczają.

• III set

6:3, 6:4, 4:2 Błyskawiczny gema Matkowskiego. Jeszcze dwa...

• III set

6:3, 6:4, 3:2 Gra gem za gem, ale to Polacy mają przewagę przełamania.

• III set

6:3, 6:4, 3:1 Znów gem do zera. Czy to już koniec emocji?

• III set

6:3, 6:4, 2:1 Słowacy wygrali do zera, ale polska dwójka więcej przełamań już nie potrzebuje...

• III set

6:3, 6:4, 2:0 Słowakom będzie trudno podnieść się w tym meczu.

• III set

6:3, 6:4, 1:0 Przełamanie na początku trzeciego seta! Dłuższa przerwa w szatni nie pomogła rywalom.

• PILNE

II set

6:3, 6:4 Tak jest! Z tak grającym Matkowskim Polacy nie przegrają tego spotkania. Za chwilę trzeci set, ostatni?

• 6:3, 5:4 Kubot momentami gra zbyt agresywnie, za szybko chce kończyć wymiany. Teraz serwis Matkowskiego.

• II set

6:3, 5:3 Szybki gem, Kubot pokazał, że też umie zaserwować asa.

• II set

6:3, 4:3 Zelenay nie został przełamany, ale Polacy i tak są blisko skończenia seta.

• II set

6:3, 4:2 Kolejne asy Matkowskiego, ależ on dziś gra!

• PILNE

II set

6:3, 3:2 Przełamanie! Martin znów nie serwował pewnie. Kubot efektownie skończył gema smeczem.

• II set

6:3, 2:2 Polacy mieli drobne problemy przy serwisie Kubota, na szczęście Matkowski dobrze radził sobie w grze wolejami.

• Mateusz Kowalczyk, partner deblowy Zelenay'a, typuje 3:0 dla Polaków.

• II set

6:3, 1:2 Słowacy na razie trzymają przewagę swojego serwisu.

• II set

6:3, 1:1 Kolejny szybki gem, dwa asy Matkowskiego.

• II set

6:3, 0:1 Słowacy zaczęli drugiego seta od wygranego serwisu Martina. Teraz znów Matkowski.

• PILNE

I set

6:3 Przy serwisie Matkowskiego Polacy stracili tylko jeden punkt. Stosunkowo łatwo wygrany set, oby tak dalej!

• I set

5:3 Słowacy bronią się przy serwisie Martina. Teraz znów Matkowski.

• I set

5:2 Szybki gem przy serwisie Kubota, Polacy blisko wygrania pierwszego seta.

• I set

4:2 Jest przełamanie dla Polaków! Kubot zagrał bardzo aktywnie przy serwisie Zelenay'a i Słowacy od razu się pogubili.

• I set

3:2 Matkowski świetnie serwuje, kończy asem. Szybki gem.

• I set

2:2 Znów gra na przewagi. Serwis Martina powinno być łatwiej przełamać, ale tym razem się nie udało.

• I set

2:1 Przy serwisie Kubota Polacy mieli pewne problemy, wygrali na przewagi. Zelenay zagrał świetną akcję po linii, na razie to on jest lepszym z rywali.

• I set

1:1 Matkowski popisał się jednym świetnym returnem przy serwisie Zelenay'a, ale to było za mało. Była gra na przewagi, ale gem dla Słowaków.

• 1:0 Szybki gem dla Polaków, serwis to mocna strona Matkowskiego.

• I set

0:0 Zaczynają! Serwuje Matkowski.

• Co ciekawe, Zelenay w turniejach często grywa z Polakiem, Mateuszem Kowalczykiem.

• Ich rywale to Igor Zelenay (106. w rankingu deblistów) i Andrej Martin (126.).

• W światowym rankingu deblistów Matkowski jest dziewiąty, a Kubot 35.

• To będzie kluczowy mecz dla przebiegu rywalizacji.

Puchar Davisa. Polski debel zagra o przybliżenie do zwycięstwa i awansu

Stawką sobotniego spotkania deblowego między duetem polskim i słowackim w Gdyni będzie przybliżenie się do zwycięstwa w całym meczu barażowym o awans do Grupy Światowej przyszłorocznej edycji tenisowego Pucharu Davisa. Po dwóch pojedynkach singlowych jest remis 1:1. Relacja na żywo od 13 w Sport.pl.