1 : 3
Komentarze
Od?wie?
39
Mecz rozgrywany na korcie numer jeden był dla Djokovicia trudną przeprawą, chociaż pierwsze minuty na to nie wskazywały. 18-letni Tomić zaczął fatalnie. Popełniał mnóstwo niewymuszonych błędów i w pierwszej partii ugrał tylko dwa gemy.

W drugim secie publiczność oglądała już całkiem innego zawodnika. Australijczyk świetnie radził sobie z mocnymi podaniami rywala i dorzucając do tego dobrą skuteczność przy własnym serwisie szybko wypracował sobie nad Serbem wyraźną przewagę. W sumie w tej części oddał Djoko tylko trzy gemy.

W dwóch kolejnych partiach górą był jednak Djoković. W trzecim secie przegrywał już 0:2, ale ostatecznie zwyciężył 6:3. W decydującym starciu wygrał po tie-breaku.

16:53 5:7 - Koniec seta - Równa, solidna gra w końcówce pozwoliła Djokoiviciowi najpierw przełamać rywala, a następnie wygrać własne podanie. Po trudnej przeprawie ostatecznie na korcie numer jeden do niespodzianki nie doszło

16:49 5:6 - Serb wygrywa na przewagi, a gema kończy w bardzo efektowny sposób posyłając piłkę tuż za siatkę. Tomić nie miał prawa zdążyć do tego zagrania

16:46 5:5 - Djoković wykorzystuje swoje podanie i mamy remis

16:37 5:4 - Znów zacięty pojedynek, ale tym razem zwycięża Tomić, kończąc gema efektownym asem

16:32 4:4 - Wyrównany gem, ale ostatecznie to Djoković wygrywa na przewagi

16:25 4:3 - Tomić niemal bezbłędny w tym gemie, dzięki czemu znów wychodzi na prowadzenie

16:23 3:3 - Djoković - nie bez problemów - wygrywa swoje podanie i doprowadza do remisu

16:18 3:2 - Australijczyk kontynuuje dobrą passę. Wygrywa na przewagi i pierwszy raz w tym secie obejmuje prowadzenie

16:13 2:2 - Coś niesamowitego. Tomić wygrywa gema przy podaniu rywala i nie przegrywa przy tym żadnej piłki. Młody Australijczyk gra falami i to od kilku minut on jest stroną dominującą

16:08 1:2 - Tomić znów zaczął przez chwilę przypominać tenisistę z drugiego seta. Djoković miał problemy z jego serwem i ostatecznie przegrał gema

16:06 0:2 - Wychodzi rutyna Djokovicia. Serb momentami wręcz rzuca rywalem po korcie. Jedną z piłek wygrał ściągając Tomicia pod siatkę, a następnie kończąc wymianę efektownym lobem, do którego Australijczyk nie miał prawa dojść

16:03 0:1 - pierwszy gem trzeciego seta i Tomić od razu zostaje przełamany. To z pewnością skomplikuje mu sytuację w dalszej części partii

16:00 3:6 - Koniec seta - Tomić świetnie rozpoczął tę partię, ale z biegiem czasu zaczął się gubić i kompletnie oddał Serbowi panowanie na korcie

15:57 3:5 - Słaby serwis Tomicia. Djoković bezlitośnie wykorzystuje mizerną postawę rywala i znów wygrywa

15:53 3:4 - Djoković szybko załatwił sprawę. Wygląda to tak, jakby dopiero teraz zaczął grać na maksimum sowich możlwiości

15:51 3:3 - Serb przełamał rywala. Tomić gdzieś zgubił precyzję z poprzednich gemów i jego zagrania nie sprawiają Djokoviciowi większych problemów

15:48 3:2 - Djoković potrafi zachować spokój. Dzięki temu w tym gemie przegrał tylko jedną piłkę

15:46 3:1 - Tomić wybronił swoje podanie i powiększył prowadzenie. Gra młodego Australijczyka imponuje widowni, która każde jego udane zagranie kwituje gromkim aplauzem

15:45 2:1 - Djoković wygrał trzeciego gema, ale w czwartym nie idzie mu już tak łatwo. Od kilku minut trwa walka na przewagi.

15:33 2:0 - Tomić od początku seta dyktuje warunki. Teraz szybko rozstrzygnął gema przy swoim podaniu

15:28 1:0 - Kolejny set zaczął się świetnie dla Tomicia. Australijczyk przełamał wyżej notowanego rywala już przy jego pierwszym podaniu

15:22 6:3 - Koniec seta - Tomić kontynuuje świetną, równą formę od początku seta i wygrywa drugą partię

15:17 5:3 - Djoković nie popełnia już tylu błędów przy swoim podaniu i po trzech minutach wygrywa kolejnego gema

15:14 5:2 - Tomić świetnie wykorzystuje swoje podanie, oddaje rywalowi tylko jedną piłkę i jest o krok od wygranej w drugiej partii

15:12 4:2 - Niezwykle zacięty gem. Bardziej doświadczony Djoković wygrywa tę wymianę na przewagi i nie traci jeszcze szans na wygranie seta

15:05 4:1 - Kolejne dwa gemy wygrane przez Tomicia

14:57 2:1 - Tomić wygrywa swoje podanie po walce na przewagi. Radzi sobie zdecydowanie lepiej, niż pod koniec poprzedniego seta

14:53 1:1 - Djoković przegrywał 15:30, jednak zdołał się podnieść i wygrał trzy kolejne wymiany przy swojej zagrywce

14:49 1:0 - Nowy set, nowe siły. Tomic niezrażony niepowodzeniem wygrywa pierwszego gema do zera, kończąc asem serwisowym

14:46 2:6 - Koniec seta. Tomić jakby stracił wiarę w siebie i popełnia błąd za błędem. Niewymuszonych w całym secie miał aż dziewięć, a ostatnią wymianę przegrał do zera.

14:43 2:5 - Tomić miał piłkę na zwycięstwo w gemie, jednak dwa razy pod rząd skończył wymiany trafiając w siatkę. Później zalicza jeszcze trzy auty i ostatecznie Djoković zalicza swoje drugie przełamanie

14:36 2:4 - Kolejny gem dość zacięty, choć wynik na to nie wskazuje. Djoković wygrywa do zera, kończąc asem serwisowym

14:32 2:3 - Tomić bardzo ładnie rozrzuca piłki na boki i w efekcie kończy gema zagraniem na pustą połowę. Australijczyk wygrywa do 30

14:29 1:3 - Djoković nie daje szans rywalowi i wygrywa przy swoim serwisie do 30

14:27 1:2 - Tomić pewnie wygrywa swoje podanie do 15

14:24 0:2 - Serb zalicza swojego pierwszego asa i wygrywa swoje podanie do 30

14:20 0:1 - Ambitnie grający Tomić doprowadził do remisu i w efekcie do bardzo długiej walki na wymiany. Obaj tenisiści mieli piłki na wygranie gema, jednak ostatecznie przełamanie udało się Djokiciovi

14:11 0:0 - Rozpoczął się już pierwszy gem. Serwuje Tomic, jednak pierwsze dwie wymiany dla Djokovicia