Wimbledon 2015. Magda Linette poddała mecz [ZAPIS RELACJI]

Niestety. Polka nie jest w stanie grać. Poddała mecz.

• Zawodniczki wznawiają mecz, ale Polka nie jest w pełni sił.

• PILNE

Przerwa w meczu. Polka ma konsultację medyczną.

• 6:3, 3:6, 3:4 Polka wygląda jakby była zmęczona, lub grała z jakimś urazem. Przegrała trzeciego gema z rzędu.

• 6:3, 3:6, 3:3 Niestety, Nara przełamuje na 3:3. Japonka jest na korcie dynamiczniejsza, Polka musi zmusić ją do biegania, posyłać jej trudniejsze piłki.

• 6:3, 3:6, 3:2 W odpowiedzi szybki gem dla Nary, ale to Polka ma przewagę przełamania.

• 6:3, 3:6, 3:1 Wróciła agresja i zdecydowanie w atakach Polki, szybki gem, oby jak najwięcej takich.

• 6:3, 3:6, 2:1 Nara prowadziła 40:0, Linette zdobyła dwa kolejne punkty, ale losów gema nie zdołała odwrócić.

• 6:3, 3:6, 2:0 Linette odskakuje na 2:0, oby tak dalej!

• 6:3, 3:6, 1:0 Linette zaczyna od przełamania! Świetny atak przy siatce na koniec.

• KORESPONDENT

Mecz śledzi wysłannik Sport.pl Jakub Ciastoń.

• PILNE

6:3, 3:6 Niestety, koniec seta. Kilka wyrównanych gemów minimalnie na korzyść Japonki pozwoliło jej na nowo uwierzyć w siebie. Oby Polka pozbierała się w decydującym secie.

• 6:3, 3:4 Linette zaserwowała w tym gemie dwa asy i teraz powinna powalczyć o wyrównanie stanu seta.

• 6:3, 2:4 Znów gem na przewagi, drugi set trwa już 40 minut.

• 6:3, 2:3 W końcu! Znów zacięty gem, ale tym razem dla Polki, choć Japonka miała trzy break-pointy.

• 6:3, 1:3 Znów bardzo gem na przewagi, z długimi wymianami. Polka miała szansę odrobić straty, ale w końcówce Japonka dobiegła do siatki i wygrała trzeciego gema w drugim secie.

• 6:3, 1:2 Trzeci gem w drugim secie i trzecie przełamanie, choć Linette prowadziła już 40:15. Szkoda tego gema...

• 6:3, 1:1 Przełamanie powrotne po długim gemie na przewagi. Skuteczny atak Polki i błąd Japonki na koniec. Linette wojowniczo zaciska pięść.

• 6:3, 0:1 Drugi set zaczął się źle, od przełamania dla rywalki. Nara częściej atakuje przy siatce i zaczęło jej to przynosić punkty.

• PILNE

6:3 Trzecie przełamanie i set dla Polki! Niesamowite, bo Japonki są zwykle na korcie bardzo waleczne, a Nara jakby straciła wiarę w siebie.

• 5:3 Linette w gazie, gem wygrany do zera!

• PILNE

4:3 Brawo! Polka przejęła kontrolę nad meczem, gra znacznie mocniej i celniej, zmusza rywalkę do biegania i punktuje atakami. Drugie przełamanie. oby tak dalej.

• 3:3 Linette gra coraz pewniej, a rywalka myli się nawet przy łatwym zagraniu przy siatce.

• PILNE

2:3 Polka odpowiada! Po walce na przewagi wykorzystuje break-pointa i odrabia straty.

• PILNE

1:3 Niestety, przełamanie dla Nary. Japonka jest na razie dużo bardziej dokładna i cierpliwa.

• 1:2 Na razie bez przełamań. Nara znów wygrała gema do 15, Polka na razie nie potrafi jej zagrozić returnem.

• 1:1 Linette także wygrywa swojego gema, do 30. Polka nieźle serwowała, starała się trzymać piłkę w korcie.

• 0:1 Szybki gem dla Japonki, wygrany do 15. Publiczność wspiera Polkę, słychać okrzyki "dawaj Magda".

• 0:0 Jako pierwsza serwuje Nara.

• Trwa rozgrzewka.

• Kim jest Magda Linette? Polecam tekst Jakuba Ciastonia

Wimbledon. Magda Linette ściga wielki tenis

23-letnia Polka trenuje w Chinach i Chorwacji, od dwóch lat sama się utrzymuje, właśnie awansowała na 97. miejsce na świecie, a w poniedziałek zadebiutuje w Wimbledonie. - Gram lepiej, bo uwierzyłam w siebie - mówi Sport.pl.

• Minimalną faworytką jest Japonka. Nara jest 57. na świecie, a Linette 97. Obie zawodniczki zagrały w tym roku w II rundzie w Kuala Lumpur i wówczas Polka przegrała 5:7, 7:5, 6:7.

• Spotkanie rozpocznie się krótko po 12.30 na korcie numer 8.