Wimbledon. Bouchard nie miała szans z Kvitov± [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

• sobota, 05 lipca 2014
  • 3:6, 0:6 - Petra Kvitova mistrzyni± Wimbledonu! Bouchard w tym meczu nie miała szans. Mecz nie trwał nawet godziny. Czeszka wygrywa turniej drugi raz w karierze.

• 3:6, 0:5 Kvitova wygrywa swój gem serwisowy do zera.

• 3:6, 0:4 Gdy już się wydawało, że Bouchard wygra swój pierwszy gem serwisowy, Kvitova wł±czyła drugi bieg. Od stanu 40:15 zdobyła cztery punkty z rzędu. Jest o dwa gemy od wygrania Wimbledonu.

• Petra Kvitova

• 3:6, 0:3 Kvitova prowadziła 15:40, Bouchard doprowadziła do wyrównania, ale końcówka gema zdecydowanie dla Czeszki.

• Na mecz wybrał się też Frank Lampard ze swoj± partnerk± Christine Bleakley.

• 3:6, 0:2 Kvitova trafia w linię i przełamuje podanie Bouchard. Czeszka jest w kapitalnej formie. Ma ogromn± przewagę.

• Mecz Bouchard - Kvitova obserwuje Anna Wintour, redaktor naczelna amerykańskiego Vogue'a.

• 3:6, 0:1 Szybki gem dla Kvitovej! Bouchard nie zdobyła nawet punktu przy serwisie Czeszki.

• Drugi set!

• Na trybunach s± m.in. Keira Knightly i Martina Navratilova.

• Eugenie Bouchard w meczu z Petr± Kvitov±.

• 3:6 - set dla Kvitovej! Podrażniona poprzednim gemem Czeszka szybko zdobył trzy punkty z rzędu. Wykorzystała trzeci± piłkę setow± i jest krok bliżej wygrania drugiego Wimbledonu w karierze. Pierwszy set trwał 34 minuty.

• 3:5 Bouchard odrabia jedno przełamanie. Ambitnie walczy Kanadyjka. Kvitovej pozwoliła zdobyć tylko punkt.

• 2:5 Drugie przełamanie! Kvitova gra sprytnie w defensywie, dobrze czyta grę rywalki i wygrywa gema przy podaniu Bouchard do 15.

• 2:4 Kvitova przy własnej zagrywce dominuje. Bouchard ma szanse, o ile trafi z returnem. W tym gemie nie trafiała. Przegrała do 15.

• 2:3 Bardzo ważny gem dla Bouchard. Kanadyjka najpierw na własne życzenie wpadła w tarapaty, ale potem obroniła trzy break pointy i wygrała gem na przewagi. W lepszej sytuacji nadal Kvitova, która ma przewagę przełamania.

• 1:3 Silna strona Kvitovej to przede wszystkim precyzyjna i mocna zagrywka. Ale Bouchard z czasem znajduje na ni± sposób. Odrobiła straty od stanu 15:40, ale końcówka gema dla Czeszki, która prowadzi z przewag± przełamania.

• 1:2 Jest przełamanie. Kvitova miała dwa break pointy, wykorzystała ten drugi.

• 1:1 Wyrównany pocz±tek meczu. Na razie obie tenisistki skutecznie graj± przy swoim serwisie.

• Gramy!

• Tenisistki s± na korcie. Trwa rozgrzewka.

• Pocz±tek meczu o godz. 15.

• Eugenie Bouchard

• W jedynej dotychczas konfrontacji tych tenisistek - rok temu w Toronto - lepsza była Kvitova.

• Statystyka przemawia na korzy¶ć rozstawionej teraz z "szóstk±" Czeszki. W liczonej od 1968 roku Open Erze sze¶ciokrotnie rywalizację wielkoszlemow± wygrały zawodniczki występuj±ce z tym numerem. Tylko raz za¶ sukces ¶więtowała turniejowa "13" (taki numer w Londynie ma Bouchard).

• Kvitova wygrała w 2011 roku wła¶nie Wimbledon. W turnieju tym od kilku lat prezentuje równ± formę - w pięciu ostatnich edycjach za każdym razem docierała co najmniej do ćwierćfinału. Je¶li w sobotę pokona Bouchard, pójdzie w ¶lady Sereny Williams, Pete'a Samprasa oraz Novaka Djokovica, którzy także na swój drugi tytuł w Wielkim Szlemie czekali trzy lata.

20-letnia Kanadyjka po raz pierwszy w karierze dotarła do finału imprezy tej rangi, ale zapewnia, że taki wynik j± nie zadowala.