Wimbledon. Przysiężny pokonał Petzschnera [ZAPIS RELACJI NA ŻYWO]

0 : 3

• wtorek, 25 czerwca 2013
  • 0:6 Michał Przysiężny w drugiej rundzie Wimbledonu. Polak potrzebował ledwie 17 minut by wygrać trzeciego seta. Wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

• 0:5 - Przysiężny bez straty gema w trzecim secie. Polak pewnie zmierza do trzeciej rundy.

• 0:4 - Przysiężny w trzecim secie miażdży Petzschnera. Gem przy serwisie Niemca wygrywa do zera.

• 0:3 - Przysiężny wygrywa trzeci gem z rzędu, tym razem do zera!

• 0:2 - Przysiężny przełamuje serwis Petzschnera. Miał dwa break pointy, wykorzystał drugi.

• 0:1 - Przysiężny zaczął drugiego seta w ten sam sposób jak pierwszego - od wygrania gema.

• 6:7 (6-8) Przysiężny wygrywa drugiego seta. Po trwającym 48 minut secie, męczącym tie-breaku Polak prowadzi 2-0 w setach. W decydującym gemie Przysiężny przegrywał już 4:6, ale wygrał cztery kolejne piłki i cieszył się ze zwycięstwa w secie.

• 6:6 (6-6) Bardzo zacięty tie-break. Polak obronił już dwie piłki setowe

• 6:6 - Przysiężny wygrał swój serwis i po 37 minutach walki w drugim secie, mamy tie-break.

• 6:5 - Petzschner zwycięża przy swoim serwisie do 15.

• 5:5 - Przysiężny przegrał pierwszą piłkę, ale wygrał cztery kolejne. Wiele wskazuje na to, że o zwycięstwie w drugim secie będzie decydował tie-break.

• 5:4 - Petzschner wygrywa swój gem serwisowi, pozwala Przysiężnemu urwać tylko punkt.

• 4:4 - Do zera! Dobra zagrywa to podstawa. Przysiężny wygrywa czwartego gema w drugim secie.

• 4:3 - Petzschner też nie oddaje swojej zagrywki. Żaden tenisista nie ma przewagi przełamania.

• 3:3 - Wreszcie wygrany gem przez Przysiężnego. Polak zwycięża przy swoim serwisie do 15.

• 3:2 - Przysiężny w tarapatach? Polak przegrał trzy gemy z rzędu, nie ma już przewagi przełamania, a rywal zaczął zdobywać punkty seryjnie. W trzech ostatnich gemach Niemiec pozwolił Przysiężnemu na ledwie trzy punkty.

• 2:2 - Petzschner niestety przełamuje Przysiężnego i mamy remis w drugim secie.

• 1:2 - Petzschner przerywa serię Przysiężnego, wygrywa swój gem serwisowy do 15, ale to Polak ma nadal przewagę przełamania.

• 0:2 - Polak wygrywa już trzeci gem w tym meczu do zera przy własnym serwisie.

• 0:1 - Przysiężny nie zwalnia tempa. Drugiego seta zaczął od przełamania serwisu Petzschnera. Gem wygrany do 15.

• 3:6 - Przysiężny wygrywa pierwszego seta. Z Petzschnerem rozprawił się w 29 minut. Miał trzy asy, raz przełamał serwis rywala i lepiej gra przy siatce - zdobył w ten sposób osiem punktów, Niemiec pięć.

• 3:5 - Przysiężny urwał punkt przy podaniu Petzschnera. Ale teraz to Polak będzie serwował na zwycięstwo w pierwszym secie.

• 2:5 - I kolejny gem do zera w wykonaniu Przysiężnego. Polak o krok od wygrania pierwszego seta.

• 2:4 - Mocna odpowiedź Petzschnera. Też wygrał swój gem serwisowy do zera. Ale Polak ma ciągle przewagę przełamania.

• 1-4 Trzeci gem z rzędu dla Przysiężnego. Teraz przy własnej zagrywce. Do zera!

• 1:3 - Świetny gem Przysięznego. Polak przełamuje serwis Petzschnera. Wygrywa gema przy serwisie rywala do 15.

• 1:2 - Przysiężny wyszedł z niezłych tarapatów. Petzschner miał trzy okazje do przełamania serwisu Polaka, ale żadnej na szczęście nie wykorzystał.

• 1:1 - Petzschner obronił jednego break pointa, wygrał trzy punkty z rzędu. Bez przełamania na początku pierwszego seta.

• Przysiężny wygrywa swój gem serwisowy do 15.

• Gramy!

• Przysiężny (ATP 127). Zagra pierwszy mecz na korcie numer 19, a jego rywalem będzie Petzschner (ATP 141), odnoszący sukcesy głównie w deblu. W parze z Austriakiem Juergenem Melzerem wygrał w 2010 roku Wimbledon, a w 2011 US Open (w finale pokonując Marcin Matkowskiego i Mariusz Fyrstenberga).

Indywidualnie Petzschner wygrał w karierze tylko jeden turniej, w 2008 roku w Wiedniu. Najwyżej w rankingu ATP był sklasyfikowany na 35. miejscu, ale było to we wrześniu 2009 roku. W Wimbledonie zagra po raz szósty, nigdy nie doszedł dalej niż do III rundy.

Będzie to pierwszy mecz między oboma zawodnikami. Lekkim faworytem jest Polak, który jest ostatnio w dobrej formie i ma za sobą trzy mecze wygrane na wimbledońskiej trawie w kwalifikacjach.

W drugiej rundzie lepszy z tej pary zmierzy się z rozstawionym z numerem 27. Kevinem Andersonem z RPA lub z Belgiem Oliverem Rochusem.