Wimbledon. Nadal odpadł w I rundzie [ZAPIS RELACJI]

0 : 3

• poniedziałek, 24 czerwca 2013
  • KONIEC MECZU

To ogromna sensacja! Rafael Nadal po raz pierwszy w karierze odpadł w I rundzie turnieju wielkoszlemowego. Pokonał go 135. na świecie Steve Darcis. Kolejnym rywalem Belga będzie Łukasz Kubot.

• PILNE

6:7, 6:7, 4:6 DARCIS WYGRYWA! Zakończył mecz asem serwisowym!

• 6:7, 6:7, 4:5 Nadal wygrał gema, choć było już 30:30. Teraz Belg serwuje na mecz. To byłaby pierwsza porażka Nadala w I rundzie Wielkiego Szlema w karierze!

• 6:7, 6:7, 3:5 Nadal miał piłkę na przełamanie, ale kolejny gem dla Belga. Decydujący punkt zdobył świetnym wolejem przy siatce.

• Steve Darcis - człowiek który jest bliski pokonania Nadala

Steve Darcis

• 6:7, 6:7, 3:4 Nadal znów łatwo, do 15. Ale musi przełamać serwis rywala, by przedłużyć swoje szanse.

• 6:7, 6:7, 2:4 Darcis wciąż wytrzymuje presję, wygrał gema do 15.

• 6:7, 6:7, 2:3 Nadal wygrał swój serwis do zera. Widać, że Belg skupił się na obronie przewagi własnego serwisu.

• 29-letni Darcis wygrał trzy turnieje ATP, był już 44. na świecie, ale obecnie zajmuje 135. pozycje. To jego czwary start w Wimbledonie, ale tylko raz dotarł do drugiej rundy (w 2009 roku).

• 6:7, 6:7, 1:3 Darcis wygrywa swoje podanie. Sensacja jest coraz bliżej!

• 6:7, 6:7, 1:2 Nadal się nie poddaje, wygrał swoje podanie do zera.

• 6:7, 6:7, 0:2 Darcis wygrał pierwszego seta, wygrywając w tie-breaku 7-4. W drugim secie także górą był Belg, który tie-breaka wygrał 10-8. W trzeciej partii Darcis zaczął od przełamania utytułowanego rywala i po chwili wyszedł na 2:0.

• To miała być tylko formalność. Wydawało się, że Rafael Nadal gładko pokona Belga i zmierzy się w II rundzie z Łukaszem Kubotem. Na korcie numer 1 dzieją się jednak dziwne rzeczy.