Komentarze
Od?wie?
20
Po meczu:

Nieco lepszy serwis i zdecydowanie więcej uderzeń kończących (22 do 11) pozwoliło Włoszce Francesce Schiavone awansować do drugiego z rzędu finału French Open. Żadne liczby nie oddadzą jednak fantastycznego stylu gry i to obu zawodniczek. Bardziej urozmaiconym tenisem dysponowała jednak Włoszka. Długie podcięte piłki burzyły rytm gry Francuzki, nie pozwalały jej na mocne ataki. Schiavone lepiej też spisywała się przy siatce, choć nie raz mogła tylko obejrzeć się za mijającą ją, wpadającą w kort piłką.

Wydaje się, że także fizycznie Francuzka lepiej zniosła trudy tego pojedynku - zaciętego i wymagającego od pierwszej do ostatniej piłki. Żadna z tenisistek nie spuszczała z tonu, nie pozwalała drugiej na głębszy oddech, nie schodziła z dobrego poziomu. Po półtorej godziny walki - czyli w decydującym momencie meczu - obrończyni tytułu biegała szybciej, broniąc atomowe uderzenia Bartoli.

Rok temu Schiavone wywalczyła swój pierwszy wielkoszlemowy tytuł pokonując w dwóch setach Samanthę Stosur. W sobotę stanie naprzeciwko debiutującej w finale Rolanda Garrosa Na Li. Chinka wywalczyła awans pokonując Marię Scharapową 6:4, 7:5.

Tak relacjonowaliśmy mecz na żywo:

3:6 Schiavone w finale! Włoszka wygrywa bez straty seta!!!Bezradna już na koniec Bartoli dała się przełamać w dziewiątym gemie i z rekordowym dla siebie wynikiem odpada z turnieju.

3:5Bartoli coraz częściej przy siatce, ale z różnym skutkiem. Schiavone bez zagrożenia wygrywa swoje podanie i prowadzi już 5:3. Zagrywa jednak rywalka. Czy to będzie już ostatni gem? Za nami półtorej godziny walki.

3:4Schiavone po raz kolejny przełamuje rywalkę. Włoszka nie odpuszcza żadnej piłki i wyłapuje nawet wydawałoby się kończące uderzenia Bartoli spod siatki. Obrończyni tytułu dominuje.

3:3Schoavone mistrzowsko prowadzi grę, rozrzuca rywalkę po korcie, zmusza do biegania i dodatkowo zmienia tempo podań. Szybko wyrównuje stan seta.

3:2Podcięty backhend wyrzucony w aut i nieudane minięcie, daje Bartoli przewagę w kolejnym zaciętym gemie przy własnym podaniu. Francuzka nie wykorzystuje błędów rywalki i szansy na skończenie gema, ale chwilę później już samodzielnie wypracowała sobie kolejną szansę. Zmusza Schiavone do kolejnego błędu i ponownie wychodzi na prowadzenie - 3:2.

2:2I już mamy wyrównanie. Włoszka konsekwentnym serwisem doprowadza do wyrównania.

2:1 To był jak na razie najbardziej zacięty gem. Bartoli nie mogła wykończyć własnego podania, gdy rywalka przeciwstawiła jej nie tylko skuteczny, ale i piękny tenis. Długie woleje spod siatki dwukrotnie wyrównywały stan na po 40. Gdy takie właśnie zagranie nie wyszło Bartoli, Włoszce otrzymała szansę na odrobienie przełamania. Slajsy na koniec kortu wymusiły błąd Bartoli - Schiavone wygrywa pierwszego seta.

2:0Błąd Schiavone (piłka w aut) kosztują ją pierwsze przełamanie na korzyść rywalki. Zwrot akcji i prowadzenie zawodniczki gospodarzy 2:0.

1:0Tym razem od podania zaczyna Barotli. Asem przy stanie 40:30 wychodzi z opresji i wygrywa pierwszego gema drugiej partii.

3:6Schiavone wygrywa pierwszego seta! Przy stanie 40:15 Bartoli wyrzuca piłkę w aut, co po 40 minutach pięknego tenisa daje prowadzenie Frnacuzce.

3:5 Podwójny błąd serwisowy Bartoli i świetna gra kontowa Schiavone dały tej drugiej pierwszy break-point w tym meczu. Odważna Francuzka dzielnie się broniła, ale Włoszka zagrała po prostu za dobrze. Fantastycznym returnem przy przewadze wygrała bardzo cenny punkt i całego gema - na 5:3 przed własnym serwisem.

3:4 Tym samym odpowiada Włoszka. Obie tenisistki idą łeb w łeb. Kto dłużej wytrzyma?

3:3 Szybki gem Francuzki do zera. Dużo szkody robi rywalce dobrym serwisem.

2:3 Schoavone popełnia pierwszy podwójny błąd serwisowy. Bartoli nie wykorzystuje jednak szansy i pakuje return w siatkę. Wciąż bez przełamania.

2:2 Bartoli bardzo precyzyjnie trafia w kort i wyrównuje stan meczu.

1:2 W spotkaniu tych tenisistek jedno mamy zagwarantowane - czeka nas nie tylko siłowa wymiana z głębi kortu, ale też drop-shoty, skróty i gra przy siatce. Ledwo mecz się zaczął, a prób takich zagrań już jest sporo. Na razie niestety sporo jest błędów, ale my widzimy dobry prognostyk. Schiavone wygrywa do 30.

1:1 Bartoli świetnie serwuje i wygrywa podanie bez straty punktu.

0:1 Od własnego podania rozpoczyna Włoszka, ale to Bartoli występuje w roli gospodyni (dlatego jako pierwszy podawać będziemy jej wynik). Schiavone bez większego problemu wygrywa własne podanie do 15.

Przed spotkaniem:
Do tej pory Bartoli pokonała Włoszkę tylko raz. Tym razem zawodniczce gospodarzy na pewno pomogą kibice, którzy powoli zapełniają kort Philippe'a Chatrier. Po czyjej stronie będzie wiatr, który dziś tak szaleje w Paryżu?