Roland Garros. Maria Szarapowa wyeliminowana z turnieju

2 : 0
Komentarze
Od?wie?
26
Pierwszego seta Chinka wygrała bardzo pewnie. Rozpoczęła spotkanie od trzech wygranych gemów i nie oddała prowadzenia Rosjance ani na chwilę. Seta wygrała do 4.

Drugi i jak się okazało ostatni set zaczął się udanie dla Szarapowej i nic nie wskazywało na to, że Chinka będzie w stanie przełamać serwy rywalki. Rosjanka wygrywała do zera i bardzo zagrażała rywalce w każdym gemie. Przy stanie 2:4 dla Rosjanki pogromczyni Wiktorii Azarenki wygrała kolejne trzy gemy i wyszła na prowadzenie. Dzieła Na Li dokończyła w 13. gemie, gdy po raz kolejny przełamała serwy rywalki.

Koniec meczu

15:59 - 7:5 - Na Li wygrała niesamowitą wymianę z mnożącymi się okrzykami po obu stronach siatki. Podwójny błąd serwisowy eliminuję Marię Szarapową z turnieju.

15:54 - 6:5 - Znowu kłęby pyłu na korcie. Na Li gromi rywalkę do 0. Chinka po wygraniu w ćwierćfinale z Białorusinką Wiktorią Azarenką jest bliska odesłania do domu kolejnej "najgłośniejszej" tenisistki.

15:52 - 5:5 - Szarapowa nie boi się ryzykować, piękny gem w jej wykonaniu. Widać, że nie miała ochoty, by ten gem był jej ostatnim w turnieju Paryżu.

15:46 - 5:4 - Wzmógł się wiatr, który przeszkadza tenisistkom podnosząc kłęby pyłu z kortu. Na Li była bliska łatwo wygranego gema, ale Rosjanka dogoniła Chinkę. W grze na przewagi okazała się słabsza niż grająca popisowo Na Li.

15:40 - 4:4 - Na Li prowadziła 40:30, a Rosjanka popełniła drugi raz podwójny błąd serwisowy, co przesądziło o wyniku gema. Stan w secie się wyrównał, a Chinka ma szansę objąć prowadzenie.

15:34 - 3:4 - Na Li imponuje spokojem i koncentracją. Tym razem to Rosjanka była bez szans, bo przegrała do 0. Ostatnia piłka była powtarzana, ale to i tak nic nie zmieniło.

15:30 - 2:4 - Nie wygląda na to, by Na Li miała szansę przełamania. Szarapowa prowadziła w szóstym gemie już 40:0, by wygrać do 15.

15:28 - 2-3 - Blisko zwycięstwa w gemie była Rosjanka, która prowadziła 40:30. Kolejną partię rozstrzygnęła gra na przewagi. Po błędzie Szarapowej Na Li zdobywa kolejny punkt i wciąż ma szansę na wygranie seta.

15:22 - 1:3 - Na Li nie zdoła przełamać serwis Szarapowej. Chinka już nie przypomina tenisistki z pierwszego seta, która dominowała nad Rosjanką.

15:17 - 1:2 - Trzeci gem wygrywa Na Li. Chinka pozwoliła Rosjance na wygranie zaledwie jednej piłki. 40:15 dla Na Li.

15:14 - 0:2 - Drugi set gładko dla Szarapowej. Sześć piłek z rzędu oddanych Rosjance (łącznie z poprzednim gemem).

15:11 - 0:1 - Pierwszy gem drugiego seta Na Li rozpoczęła udanie. Z marszu wygrała kilka piłek (prowadziła 40:0), ale Szarapowa dogoniła Chinkę i po grze na przewagi przełamała serwis rywalki. Pierwszy gem trwał aż 9 minut, a Chinka oddała go po dwóch błędach serwisowych.

Początek II seta

15:00 - 6:4 - Fantastyczna postawa Chinki!!! Z ogromnym wysiłkiem broniła piłki posyłane przez Szarapową na dwie strony kortu, by w ostatnim akcie tej wymiany wystawić Rosjance piłkę na zagranie smashem. Ta jednak trafiła w siatkę i w efekcie piłka wylądowała na aucie. Set dla Na Li

14:56 - 5:4 - Przełamań ciąg dalszy. Tym razem Szarapowa "ucieka spod topora" i wygrywa do 30.

14:52 - 5:3 - Cudowna, długa wymiana zakończona zwycięstwem Chinki. Na Li rewanżuje się break-pointem i jest o krok od wygrania pierwszego seta

14:48 - 4:3 - Szarapowa odrabia stratę. Zaliczyła swoje pierwsze przełamanie w tym meczu, mimo że Na Li niemiłosiernie przegoniła ją po korcie

14:42 - 4:2 - Na Li miała szansę na drugie przełamanie, ale Szarapowa obroniła się i zdołała wygrać gema nr 6

14:34 - 4:1 - Po walce na przewagi Na Li wygrywa przy swoim serwisie

14:30 - 3:1 - Czyżby przebudzenie "Maszy"? Rosjanka gładko wygrywa swoje podanie do zera

14:25 - 3:0 - Mocno wiejący na korcie wiatr sprzyja Chince. Szarapowa miała kilka break-pointów, ale Na Li wyszła z opresji i prowadzi wyraźnie w pierwszym secie

14:19 - 2:0 - Bardzo mocno i konsekwentnie grająca Chinka przełamuje Szarapową już przy pierwszej okazji

14:12 - 1:0 - Pierwszego gema łatwo wygrywa Chinka przy swoim serwisie