Roland Garros. Linette wygrała pierwszy mecz w turnieju głównym! [ZAPIS RELACJI]

0 : 2

• poniedziałek, 29 maja 2017
  • W drugiej rundzie Polka zagra z Aną Konjuh. 19-latka z Chorwacji zajmuje 30. miejsce w rankingu WTA. Będzie zdecydowaną faworytką meczu.

• 5:7. Jeeest! Lim miała doskonałą sytuację, ale z bliskiej odległości trafiła w taśmę. Linette awansowała do drugiej rundy Rolanda Garrosa!

• 5:6 (40-Ad). Może teraz?

• 5:6 (40-40). Powtórka sprzed dwóch gemów. Bardzo zacięta walka. Francuzka broni się bardzo dzielnie.

• 5:6 (40-40). As serwisowy Lim...

• 5:6 (40-Ad). Kolejna piłka meczowa!

• 5:6 (40-40). Lim zmusiła Polkę do błędu.

• 5:6 (30-40). Piłka meczowa dla Linette! Trzecia w tym spotkaniu.

• 5:6 (15-15). Bardzo nieczyste uderzenie Polki.

• 5:6. Linette wygrywa do zera! Brawo! Znów jest gem od wygrania meczu w pierwszej rundzie Rolanda Garrosa.

• 5:5 (0-40). Dobre serwisy Polki! Jest szansa na wygranie gema.

• 5:5. Obroniła się Lim. Remis.

• 4:5 (Ad-40). Bardzo długi gem. Nikt nie daje za wygraną. Przewaga dla Francuzki.

• 4:5 (40-40). Fantastyczny serwis Lim. Wciąż jest w grze.

• 4:5 (40-Ad). Piłka meczowa dla Polki!

• 4:5 (40-40). Wyrównany gem. Kto wytrzyma tę próbę nerwów?

• 4:5. Lim wyrzuciła piłkę za kort! Linette w końcu na prowadzeniu!

• 4:4 (15-40). Kapitalne uderzenie po prostej Polki! Duża przewaga w tym ważnym gemie.

• 4:4. Przełamanie dla Polki! Może uda się skończyć mecz w dwóch gemach.

• 4:3 (40-Ad). Nieczyste uderzenie Francuzki. Karty się odwróciły. Break point dla Linette.

• 4:3 (Ad-40). Lim blisko wygrania piątego gema.

• 4:3 (40-30). Świetny serwis Lim!

• 4:3 (30-30). Linette gra bardzo pasywnie. Jakby była przyzwyczajona do błędów popełnianych przez rywalkę w pierwszym secie.

• 4:3. Błyskawiczna odpowiedź Polki dzięki bardzo dobremu serwisowi.

• 4:2. Gem dla Lim.

• 3:2 (40-15). Lim ma swoje momenty. Kolejny raz kapitalnie trafił w narożnik kortu.

• 3:2. Linette opanowała nerwy i utrzymała swój serwis.

• 3:1 (15-15). Linette wygląda na wyraźnie zaskoczoną postawą rywalki w drugim secie. Mecz sam się nie wygra.

• 3:1. Czyżby zaczęły się niespodziewane problemy Polki?

• 2:1 (Ad-40). Szansa dla Lim na powiększenie przewagi.

• 2:1. No i proszę! Francuzka na prowadzeniu w drugim secie.

• 1:1 (40-15). Widać, że dla Lim ten gem był bardzo potrzebny. Ma szansę na prowadzenie w tym meczu!

• 1:1. Pojawił się uśmiech na twarzy Francuzki. Ma gema!

• 0:1 (Ad-40). Lim ma szansę na pierwszego gema w tym meczu.

• 0:1. Szybki początek drugiego seta. Oczywiście na korzyść Polki.

• 0:6. Ale to na tyle w tym secie. Linette wygrała pierwszego seta w 21 minut.

• 0:5 (15-30). Pierwszy wygrany punkt bezpośredni Francuzki. Długo na to czekała.

• 0:5 (0-15). Lim nie widzi chyba szans na zwycięstwo. Nieudolnie odbiła piłkę.

• 0:5. Polka stanie przed szansą na wygranie seta. Idzie jej znakomicie. Trzeba jednak pamiętać, że rywalka nie jest z najwyższej półki. Zajmuje dopiero 269. miejsce w rankingu.

• 0:4 (0-40). Francuzka rozdaje punkty za darmo. To będzie łatwy gem.

• 0:4 (0-30). Lim trafiła w siatkę.

• 0:4. Drugie przełamanie dla Linette. Niecałe 14 minut meczu, a już 4:0 dla Polki w pierwszym secie!

• 0:3 (15-30). Mocne uderzenie Polki w prawy róg. Rywala bez szans na dojście do piłki.

• 0:3. Ale już wszystko pod kontrolą! Polka znakomicie rozpoczęła to spotkanie!

• 0:2 (30-30). Linette zaczęła od stanu 30-0, a już jest remis.

• 0:2. Przełamanie dla Polki!

• 0:1 (15-40). Break point dla Linette!

• 0:1 (15-30). Polka świetnie trafia w narożniki kortu.

• 0:1. Udało się! Linette bardzo dobrze serwuje. Mamy nadzieję, że będzie utrzymywała ten poziom do końca. Straciła tylko jeden punkt przez własny błąd.

• 0:0

0:0 (15-40). Szansa dla Polki na wygranie gema.

• 0:0

0-15. Pierwsza wymiana pada łupem Linette.

• Zaczęły! Serwuje Linette.

• Teraz czas na pierwszą rundę Roland Garros!

• Zawodniczki ostatni raz zmierzyły się w I rundzie turnieju WTA International w Kuala Lumpur w 2013 roku. Linette wygrała wówczas 6:3, 6:0.

• Polka grała już z tą rywalką trzykrotnie i za każdym razem wygrywała. W dodatku nie straciła w tych meczach żadnego seta.

• Magda Linette walczy o pierwsze zwycięstwo w karierze w turnieju głównym Roland Garros. Jej rywalką będzie grająca z dziką kartą Francuzka, Alize Lim.