Roland Garros. Djokovic wygrał z Federerem o finał

3 : 0
Komentarze
Od?wie?
40
Djokovic do odniesienia zwycięstwa nad triumfatorem tej imprezy z 2009 roku potrzebował dwóch godzin i pięć minut. Poprawił bilans pojedynków ze Szwajcarem na 12-14, a na ziemnej nawierzchni na 3-3.

Serb osiągnął swój pierwszy paryski finał, po trzech porażkach w półfinałach w latach 2007-08 i 2011. Do poprzedniej edycji przystąpił bez porażki w pierwszych 43 meczach sezonu, a 45 od grudnia 2010 roku, a jego serię przerwał wówczas właśnie tenisista z Bazylei.

W niedzielę Djokovic stanie przed szansą zdobycia nieklasycznego (nie w jednym roku) Wielkiego Szlema, bowiem od lipca ubiegłego roku wygrał kolejno Wimbledon US Open i Australian Open.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

6:3 Djokovic w finale .Ostatni gem wygrał do 30.

5:3 Federer jeszcze walczy. Wygrywa swój serwis.

5:2 Trzeci kolejny gem wygrany przez Djokovicia. Serb wygrał gem bez straty punktu i jest o krok od awansu do finału Roland Garros.

4:2 Przełamanie! Djokovic wygrywa gem przy serwisie Federara.

3:2 Kolejny dobry gem Djokovicia przy własnym podaniu. Wygrał do 15.

2:2 Federer wygrywa swój serwis.

2:1 W drugim secie bez przełamania. Gem dla Djokovicia.

1:1 Federer nie dał się przełamać. Remis.

1:0 Djokovic zaczyna trzeciego seta od zwycięstwa przy własnym serwisie.

III set:

7:5 Drugi set dla Djokovicia!

6:5 Serb wygrywa własny serwis i prowadzi w drugim secie.

5:5 Teraz Djokovic przełamuje Federera. Remis!

4:5 Federer po raz trzeci w secie przełamuje Djokovicia.

4:4 Federer po raz drugi w secie przełamany, mamy remis. Djokovic po słabym początku drugiego seta, teraz odzyskał rytm i znów nęka Szwajcara.

3:4 Djokovic tym razem nie dał się przełamać, choć dwukrotnie Federer doprowadził do stano po 40.

2:4 Federer obronił własną zagrywkę. Utrzymuje przewagę jednego przełamania.

2:3 Serb wygrywa drugi gem z rzędu. Tym razem przy własnym serwisie, 40:15.

1:3 Djokovic wreszcie odżył i przełamał podanie Federera.

0:3 Djokovic przełamany po raz drugi w tym secie! Federer nie do zatrzymania.

0:2 Federer kontynuuje świetną passę. Bez straty punktu wygrał swój serwis.

0:1 Djokovic prowadził już 40:0, ale Federer w fantastycznym stylu wygrał pięć kolejnych piłek i przełamał podanie Serba.

II set:

6:4 Pierwszy set dla Djokovicia! Po raz drugi przełamuje Federera i obejmuje prowadzenie w meczu.

5:4 Djokovic serwuje i znów wygrywa gem bez straty punktu.

4:4 Świetne zagranie Federera tuż przy linii bocznej kończy gem. Kolejny remis w pierwszym secie.

4:3 Djokovic nie stracił nawet punktu przy własnym serwisie! Znów prowadzi w meczu.

3:3 Znów remis. Djoković wygrywa gema przy serwisie Federera. To będzie długi mecz.

2:3 Federer przełamuje Djokovicia! Przy serwisie Serba objął prowadzenie 40:15 i nie dał sobie wyrwać zwycięstwa w gemie.

2:2 Federer gra dobrze z głębi kortu, stara się kombinacyjnymi zagraniami zaskakiwać rywala. Przy własnym serwisie mu się to udaje.

2:1 Serb bardzo pewnie serwuje. Za nami już trzy gemy, a Djoković ma na swoim koncie trzy asy. Ma też skuteczną pierwszą zagrywkę - trafił osiem z dziewięciu piłek.

1:1 Po dwóch gemach bez przełamania. Pierwszy serwował Djoković, drugi Federer.

16:50 Nad kortami im. Rolanda Garrosa przejaśniło się, tenisiści po 40-minutowej przerwie wrócili do gry.

16:33 Na kort centralny została naciągnięta specjalna folia, która chroni kort przed nadmiarem wody.

16:27 Na razie mecz się nie rozpocznie. Tenisiści schodzą z kortu, bo w Paryżu zaczął padać deszcz. Część kibiców już uciekła z trybun, inni pod parasolami czekają na rozpoczęcie meczu. W tej chwili trudno określić, ile potrwa przerwa.

16:24 Hiszpan Rafael Nadal został pierwszym finalistą turnieju na kortach ziemnych im. Rolanda Garrosa w Paryżu (pula nagród 18,817 mln euro). W piątek wicelider rankingu tenisistów ATP World Tour pokonał rodaka Davida Ferrera 6:2, 6:2, 6:1. Teraz czeka na zwycięzcę meczu Djokovic - Federer.

16:16 Obaj tenisiści są już na korcie, trwa rozgrzewka.