Roland Garros. Jans-Ignacik przegrała finał Wielkiego Szlema

0 : 2
Komentarze
Od?wie?
26
Polka i Meksykanin potrafili nawiązać równorzędną walkę tylko w pierwszym secie. Mogli nawet go wygrać - przed dziesiątym gemem prowadzili 5:4 i mieli serwować, ale zostali przełamani, a kilka minut później przegrali 3:7 w tie-breaku.

W drugim secie różnica pomiędzy obiema parami była już bardzo widoczna. Najlepszy na korcie był Mahesh Bhupathi, który sprawiał Jans i Gonzalezowi mnóstwo problemów, nadrabiając za nieudane zagrania będącej w średniej dyspozycji Sani Mirzy. W drugim secie Hindusi przełamali serwis polsko-meksykańskiego duetu aż trzykrotnie i wygrali 6:1, sięgając po trofeum.

II set:

1:6 Koniec meczu, Bhupathi i Mirza wygrywają Rolanda Garrosa! Wielkie brawa dla Jans i Gonzaleza, dla których sam awans do finału jest potężnym sukcesem.

1:5 Szósty gem był formalnością, Bhupathi apeluje jeszcze do swojej partnerki o wzmożoną koncentrację.

1:4 Stało się najgorsze, co mogło się stać - Hindusi przełamali Polkę i Meksykanina po raz drugi w tym secie i są już o krok od zwycięstwa w turnieju.

1:3 Widać poprawę w grze Polki i Meksykanina, ale znów nie udało się przełamać rywali.

1:2 Jans i Gonzalez przez chwilę mieli nóż na gardle, ale zdołali odrobić stratę i wygrać gema przy swoim podaniu.

0:2 Serwował najlepszy na korcie Bhupathi, więc Hindusi wygrali tego gema bez najmniejszych problemów.

0:1 Polka i Meksykanin zaczynają drugiego seta w kiepskim stylu - obronili co prawda dwa break pointy i wyrównali na 40-40, ale potem przegrali decydującą piłkę. Nie wygląda to dobrze...

I set:

6:7 Polka i Meksykanin przegrywają pierwszego seta, w tiebreaku polegli 3:7.

6:6 Jans i Gonzalez zaczęli gema nie najlepiej, nie radzili sobie z Bhupathim, ale później Polka zaczęła uderzać bardzo mocno i znów mamy remis.

5:6 Hindusi wygrywają trzeciego gema z rzędu, teraz Jans i Gonzalez muszą obronić swoje podanie.

5:5 Niestety, nie udało się wygrać seta w tym gemie. Hindusi znów mieli dwa break pointy i tym razem ich nie zmarnowali.

5:4 Mirza i Bhupathi wygrywają do zera.

5:3 Było gorąco, rywale mieli dwa break pointy, ale Jans udało się poprawić serwis, który zawodził w pierwszych wymianach tego gema. Polka i jej partner blisko wygrania pierwszego seta!

4:3 Mirza podrażniona, tym razem serwowała świetnie, a polsko-meksykański duet nie miał najmniejszych szans na przełamanie.

4:2 Kolejny gem dla Gonzaleza i Jans. Nerwowo w obozie rywali, Bhupathi wręcz szturchnął swoją partnerkę po jednym z jej nieudanych zagrań. Mirza gra na razie bardzo słabo.

3:2 Łatwe zwycięstwo Mirzy i Bhupathiego, Jans i Gonzalez zagrali kilka autowych piłek, a w ostatniej wymianie Gonzalez został trafiony w plecy. Mimo to polsko-meksykańskiej parze uśmiech nie schodzi z twarzy.

3:1 Mecz od początku układa się bardzo dobrze, Jans i Gonzalez wygrywają kolejnego gema, bezbłędny serwis Jans.

2:1 Kiepski serwis Mirzy, Jans i Gonzalez przełamują rywali, wygrywając wszystkie piłki w tym gemie!

1:1 Polka i Meksykanin obronili swój serwis, ale nie obyło się bez problemów - Hindusi mieli dwie szanse na przełamanie, ostatnią piłkę przegrali trochę pechowo.

0:1 Pierwszy gem dla Mirzy i Bhupathiego, wygrali przy swoim serwisie.

19:35 Grają!

19:30 Trwa rozgrzewka.