Australian Open. Kim Clijsters rywalką Radwańskiej w 1/4 finału

2 : 0
Relacja
Szczegóły
Komentarze
Tabela
Od?wie?
24
49. w rankingu WTA Makarowa sprawiła Clijsters znacznie większe problemy niż wskazuje na to dwusetowy wynik. Rosjanka zagrała bez kompleksów, odważnie, pokazując bardzo dobrą, ofensywną grę. Nie przestawała wierzyć w sukces nawet w gemach, w których przegrywała po 15:40, parokrotnie wychodząc zwycięsko z takich sytuacji.

Clijsters wydawała się momentami zdziwiona tym, jak Rosjanka odpowiadała świetnymi zagraniami na jej firmowe uderzenia. Swoją przewagę udowodniła dopiero w tie-breaku pierwszego, trwającego niemal godzinę, seta. Zmusiła wtedy w końcu Rosjankę do błędów, i uzyskała dużą psychologiczną przewagę.

Drugi set był znacznie krótszy. Po szybkim przełamaniu serwisu Makarowej Clijsters przełamała też w końcu ducha walki Rosjanki, która spędziła w tym turnieju na korcie parę godzin więcej niż Belgijka i była w końcówce wyraźnie bardziej zmęczona. Teraz rywalką Kim Clijsters w walce o półfinał będzie Agnieszka Radwańska. Mecz zostanie rozegrany w nocy ze środy na czwartek bądź w czwartek przed południem.


Tak relacjonowaliśmy na żywo:


7:6 (7-3), 6:2 Kim Clijsters pięknie zagrała pod końcowa linię, i rywalką nie miała szans dobiec do kolejnej piłki. W ćwierćfinale Radwańska zagra z Kim Clijsters!


7:6 (7-3), 5:2 Nie zdołała tego obronić. Clijsters będzie serwować, i jest na dobrej drodze do zakończenia meczu.


7:6 (7-3), 4:2 Obie zawodniczki wygrały po gemie przy swoim serwisie. Makarowa wygląda na bardzo zmęczoną, przegrywa 0:40 przy swoim podaniu...


7:6 (7-3), 3:1 Clijsters wygrała po grze na przewagi. Makarowa ma pecha, że trafiła na Belgijkę, bo z taką grą zasługuje co najmniej na półfinał!


7:6 (7-3), 2:1 Clijsters w końcu przełamuje serwis Rosjanki! Udaje się jej to dopiero drugi raz w tym meczu.


7:6 (7-3), 0:1 Makarowa znów musiała gonić wynik przy swoim serwisie i znów jej się udało - wygrała na przewagi.


Pierwszy set:


7:6 (7-3) Wykorzystała pierwszy, znów zmuszając rywalkę do błędu.


6:6 (6-3) Clijsters gra rewelacyjnie w tie-breaku. Ma trzy setbole.


6:6 (5-2) Rosjanka gra mocno i ambitnie, ale znów uderza w aut.


6:6 (3-1) Clijsters wspina się na wyżyny, a Makrową w koncu dopadły nerwy. Piękny drive volley z bekhendu Belgijki.


6:6 (1-1) Szybki mini-break dla Makarowej, ale potem Clijsters pokazała błysk geniuszu zagrywając pod przeciwległą linię.


6:6 Clijsters prowadziła 40:15, ale najpierw przegrała długą wymianę, a potem zaliczyła fatalny return. W kolejnej akcji pięknie rozrzuciła rywalkę po korcie i zagrała... w siatkę. Makarowa doprowadziła do tie-breaka błędami Belgijki.


6:5 Makarowa wściekle zaatakowała i kolejnego gema szybko rozstrzyga na swoją korzyść. Clijsters też wykorzystuje przewagę serwisu i Rosjanka jest pod presją.


5:4 Makarowa prowadziła 30:15 ale w dogodnej sytuacji zagrała w korytarz deblowy.. Clijsters wciąż wygląda na spokojniejszą.


4:4 Rosjanka zaczęła od podwójnego błędu serwisowego, a potem trafiła w siatkę i Clijsters prowadziła już 40:15. Ostatecznie po długiej grze na przewagi górą jest Makarowa! Clijsters momentami nie radzi sobie z atakami rywalki.


4:3 Clijsters jednak gra spokojnie, konsekwentnie robi swoje. Jej łupem padają niemal wszystkie dłuższe wymiany.


3:3 Makarowa imponuje! Gra odważnie,ale i z pewną dozą szczęścia - silna piłka na 40:0 trafiła wprost w róg kortu. Ostatecznie kończy do 30.


3:2 Znów było już 30:30, ale dwa dobre serwisy Clijsters załatwiły sprawę. Najpierw sprytne drugie podanie, które zaskoczyło źle ustawioną Makarową a następnie as.


2:2 Zaskakująco zacięty początek meczu! Clijsters wyszła na szybkie prowadzenie 2:0, ale potem skazywana na pożarcie Rosjanka doszła do głosu. Przełamała serwis Belgijki, a następnie obroniła break pointa i wyrównała na 2:2.


Specjalny tenisowy serwis o Australian Open »


Informacje
Australian Open 2011 - 1/8 finału kobiet
Poniedziałek 24.01.2011 godzina 12:45
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
K.Clijsters
7
6
2
J.Makarowa
6
2
0
Nie znaleziono tabeli dla tego wydarzenia

Trwa wczytywanie...
Nie znaleziono terminarza dla tego wydarzenia