Komentarze
Od?wie?
22
Lepsze od Radwańskiej i Chan okazały się Maria Kirilenko i Wiktoria Azarenka. Obie największe sukcesy odnoszą w singlu, ale regularnie występują też w deblu. Kirilenko była dotąd etatową partnerką Radwańskiej.

Polka spędziła na korcie 2 godziny i 44 minuty podczas meczu 1/8 finału z Shuai Peng. W ciągu niespełna dwóch godzin trudno jej było się zregenerować, co w dużym stopniu zaważyło na występie debla.

Radwańskiej pozostał występ w singlu, w którym w 1/4 zmierzy się w środę z Kim Clijsters lub Jekateriną Makarową.

Tak relacjonowaliśmy na żywo:

2:6, 1:6 Niestety, tak. Radwańska żegna się z turniejem deblowym.

2:6, 1:5 Serwuje Radwańska. Czy to będzie koniec spotkania?

2:6, 1:4 Serwis Chan znów nie sprawił rywalkom wielkiego kłopotu. Chyba już nie nie jest w stanie odmienić losów tego spotkania.

2:6, 1:3 Udało się, i białorusko-rosyjska para pewnie zmierza do zakończenia meczu w dwóch setach.

2:6, 1:2 Serwis Radwańskiej też przełamany. Może Azarence się uda...

2:6, 1:1 Kirilenko tez nie dysponuje atomowym serwisem, i głównie dzięki temu Radwanska i Chan odrobiły straty.

2:6, 0:1 Drugi set może potrwać jeszcze krócej. Kolejny łatwy gem dla Azarenki i Kirilenko, które przełamują podanie Chan.

Pierwszy set:

2:6 Niestety, po 30 minutach Radwańska i Chan przegrywają pierwszego seta.

2:5 Azarenka zaczyna gema, który może zakończyć pierwszego seta.

1:4 Co nam z przełamania, jeśli Agniesjza i Yung-Jan nie są w stanie utrzymać własnego serwisu? Na razie niestety jest to bardzo jednostronne widowisko.

1:3 Polsko-tajwańska para jednak odrobiła stratę jednego przełamania i wygrywa pierwszego gema.

0:3 Drugie przełamanie dla Białorusinki i Rosjanki. Kiepsko to wygląda, Agnieszka jest jednak strasznie zmęczona.

0:2 Chan i Radwańska wygrały tylko dwie wymiany i przegrywają drugiego gema.

0:1 Niestety, zaczyna się od przełamania serwisu teamu Radwańskiej.

9:15 Gramy!

9:05 Radwańskiej po meczu singlowym przysługiwała regulaminowa przerwa na odpoczynek. Organizatorzy podali, że mecz nie zacznie się przed 9. Wszystko wskazuje na to, że dali Polce odetchnąć chwilę dłużej. Nic dziwnego, będzie to ostatni tego dnia mecz na korcie numer 2.

Przed meczem:

Radwańska może być bardzo zmęczona, bo w poniedziałek nad ranem polskiego czasu spędziła na korcie 2 godziny i 44 minuty podczas meczu 1/8 finału singla z Shuai Peng. Na szczęście nie był to czas zmarnowany, gdyż, Polka wygrała i awansowała do ćwierćfinału.

Teraz tę samą szansę na w deblu. W parze z Yung-Jan Chan zmierzy się z Wiktorią Azarenką z Białorusi i Rosjanką Marią Kirilenko. Ta druga w ostatnich latach często grała z Agnieszką w jednej parze. Która z nich lepiej skorzysta z tego doświadczenia?

Specjalny tenisowy serwis o Australian Open »