Masters. Federer zaczął od zwycięstwa. Tsonga pokonany

2 : 1
Komentarze
Od?wie?
32
Roger Federer, który zdaniem ekspertów jest faworytem do końcowego zwycięstwa w turnieju, wygrał swoje pierwsze spotkanie, ale nie przyszło mu to zwycięstwo łatwo. Choć pierwszego seta wygrał gładko 6:2, w kolejnych partiach Tsonga postawił mu twarde warunki.

W drugim secie Szwajcar miał wyraźne problemy z precyzyjnymi i bardzo mocnymi serwisami rywala (w całym meczu Francuz popisał się sześcioma asami, przy trzech Federera), a sam popełniał sporo niewymuszonych błędów. Podobnie jak jego przeciwnik w pierwszej odsłonie, zdołał ugrać tylko dwa gemy.

Trzeci set stał na najwyższym poziomie. Obaj tenisiści szli łeb w łeb i kto serwował, ten wygrywał gema. Piękne akcje raz po raz oklaskiwała licznie zgromadzona londyńska publiczność, wśród której znaleźli się m.in. francuski piłkarz Thierry Henry oraz Rafael Nadal. Hiszpan przyszedł obserwować w akcji swoich grupowych rywali i jego też kibice nagrodzili gromkimi brawami.

Ktoś jednak mecz wygrać musiał. Tsonga nie wytrzymał presji i przy stanie 5:4 dla Federera po popełnieniu dwóch fatalnych błędów, dał się przełamać. W efekcie po godzinie i 28 minutach gry, zszedł z kortu pokonany.

Trzeci set:

6:4 W decydującym momencie Tsonga nie wytrzymał presji! Pierwszą piłkę w bardzo prostej sytuacji uderzył smeczem w siatkę, a po chwili popełnił podwójny błąd serwisowy. Szwajcar wykorzystał zdenerwowanie rywala i wykorzystał drugą z trzech piłek meczowych. Federer zaczyna turniej Masters od zwycięstwa!

5:4 Szwajcar rewanżuje się tym samym. Świetny serwis i gem do zera. Tsonga bezradnie wyrzuca ostatnią piłę daleko w aut.

4:4 Nic z tego! Tsonga imponuje serwisem i znów wygrywa gema do zera. Francuz ma już sześć asów na swoim koncie.

4:3 Federer złapał swój rytm. Wygrywa gema do 15 i w tym momencie jego gra wygląda lepiej od rywala. Czyżby szykowało się przełamanie?

3:3 Mecz się wyraźnie rozkręcił. Federer miał nawet break pointa, ale Tsonga zachował w kluczowym momencie zimną krew i nie dał się przełamać rywalowi. Zawody wyraźnie podobają się londyńskiej publiczności, wśród której oklaskuje tenisistów były piłkarz reprezentacji Francji Thierry Henry.

3:2 Dla odmiany gładki gem dla Federera. Na razie kto serwuje, ten lepszy.

2:2 Tsonga do zera! Francuz popisał się asem i wygrywającym serwisem, a pozostałych dwóch podań Szwajcar nie zdołał precyzyjnie zreturnować.

2:1 Nie bez trudu, ale Federer utrzymuje swoje podanie. Francuz zdołał doprowadzić do gry na przewagi, ale w decydującym momencie dwukrotnie trafił w siatkę.

1:1 Równie pewny gem Tsongi. Federer kończy go koszmarnym kiksem, po którym piłka o mało co nie przelatuje obok siatki.

1:0 Kapitalny gem serwisowy Federera. Wyraźnie podrażniony Szwajcar wreszcie (chwilowo?) przestał popełniać niewymuszone błędy. Popisał się też drugim w meczu asem.

Drugi set:

2:6 Tsonga nie daje szans Szwajcarowi. Federer nie mógł poradzić sobie z precyzyjnymi i piekielnie mocnymi serwisami Francuza. 1:1!

2:5 Federer przełamany! Bardzo zacięty gem, aż trzy równowagi, a Szwajcar bardzo nierówny. Popisał się pierwszym w meczu asem, by za chwilę popełnić podwójny błąd serwisowy.

2:4 Jakiś rozkojarzony Federer w tym secie. Przed chwilą popełnił dwa proste błędy, nie dał rady minąć rywala w dość prostej sytuacji. A Tsonga korzysta.

2:3 Łatwy gem dla Szwajcara - do 15. Bardzo pomogło mu celne pierwsze podanie.

1:3 Tsonga poszedł za ciosem - zagrał asa, nie dał się minąć, zmusił rywala do błędów.

1:2 Przełamanie! Przy stanie 30:30 Federer zepsuł prosty forehand spod siatki, by za chwilę zepsuć... prosty forehand wzdłuż linii.

1:1 Wreszcie dobry gem Tsongi! Dobrze podawał, zmusił Federera do biegania, nie mylił się, zakończył dwie akcje bardzo ładnymi forehandami.

1:0 Perfekcyjny gem Federera - dwa mocne podania, z którymi nie poradził sobie rywal, smecz i wreszcie kończąca piłka po zbyt krótkim returnie.

Pierwszy set:

6:2 Wyraźnie zdenerwowany Tsonga popełnił cztery błędy w jednym gemie i już jest po secie. Federer nie myli się, ale też specjalnie szaleńczo nie atakuje - nie musi. Tsonga źle gra przy siatce, średnio podaje, myli się zza linii końcowej...

5:2 Trzy autowe returny Tsongi, uderzenie w siatkę i znów gem do 0 dla Federera. Szwajcar nie podaje jakoś wybitnie, ale Tsonga kompletnie nie może wstrzelić się returnem.

4:2 Teraz Tsonga bez straty punkty. Każdy gem jak na razie z dużą przewagą jednego lub drugiego. Ostatnią akcję gema Francuz zakończył bardzo dobrym podaniem.

4:1 Kolejny łatwy gem dla Federera, który tym razem oddał tylko jedną piłkę. Szwajcar bliski wygrania seta.

3:1 Niespodziewanie Tsonga traci swoje podanie bez choćby jednej wygranej piłki! Federer lepiej wytrzymuje wymiany.

2:1 Najbardziej jak na razie wyrównany gem - Francuz prowadził 15:0, ale Federer wygrał kolejne dwie piłki. Potem był remis, ale dobra akcja przy siatce przesądziła o zwycięstwie Szwajcara.

1:1 Równie łatwo swoje podanie utrzymał Tsonga. Wygrał do 0.

1:0 Federer zaczął od mocnego podania i na takim skończył. Gem bez walki,

15:25 Zaczęli.

15:15 Planowo mecz powinien rozpocząć się o 15:25.