2 : 0

• sobota, 03 września 2016
  • KONIEC MECZU

Na tym kończymy naszą relację, wkrótce na Sport.pl relacja i wypowiedzi pomeczowe. Zapraszamy na kolejne relacje z US Open.

• Mecz III rundy z Caroline Garcią trwał tylko godzinę i 12 minut. Radwańska wygrała nadspodziewanie łatwo. W IV rundzie Polka zmierzy się z 18-letnią Chorwatką Aną Konjuh (WTA 92) lub 30-letnią Varvara Lepchenko (WTA 68), Amerykanką pochodzącą z Uzbekistanu.

• Poprzedni Radwańska do IV rundy US Open awansowała w 2007, 2008, 2012 i 2013 roku. W ćwierćfinale nie zagrała nigdy.

• PILNE

II set

6:2, 6:3 Radwańska w IV rundzie! To wyrównanie jej najlepszego wyniku w US Open!

• II set

6:2, 5:3 Radwańska wygrała swojego gema serwisowego. Garcia popełnia momentami szkolne błędy. Tym dziwniejsze, że przeplata nimi świetne, przygotowane akcje. Wygląda, jakby przegrywała ten mecz w głowie.

• Statystyki: Radwańska ruszyła do siatki sześć razy, dwukrotnie zdobywając punkt. Garcia atakowała z przodu aż 25 razy, punktując 13 razy.

• II set

6:2, 4:3 Aj, szkoda. Radwańska była bardzo blisko kolejnego przełamania. Prowadziła 40:0, potem miała jeszcze czwartego break pointa, ale wszystkie zmarnowała...

• II set

6:2, 4:2 Ważny gem dla Radwańskiej. Polka znów wróci do swojego rytmu?

• 6:2, 3:2 Garcia zagrała asa, konsekwentnie grała też na bekhend Polki i to przyniosło jej punkty a w konsekwencji gema.

• II set

6:2, 3:1 Pierwszy gem w drugim secie dla Garcii. Przełamała Radwańską do 15. Powrót Francuzki? Oby nie...

• II set

6:2, 3:0 Radwańska zachowuje koncentrację i znów przełamuje rywalkę. Według oficjalnych statystyk nie popełniła jeszcze ani jednego niewymuszonego błędu w II secie!

• II set

6:2, 2:0 Radwańska wygrała do zera. Zupełnie jakby grała z zawodniczką z końca drugiej setki, a nie z rozstawioną z numerem 25. Francuzką.

• II set

6:2, 1:0 Przełamanie na początek drugiego seta! Kolejne trzy błędy Francuzki. Przerwa na wizytę w łazience nie pozwoliła jej ochłonąć.

• PILNE

I set

6:2 Radwańska wygrała seta w 30 minut! Najpierw zapowiadała się wyrównana walka, ale świetną defensywą Polka wybiła rywalkę z uderzenia i od stanu 2:2 wygrywała gemy błyskawicznie.

• Kim jest Caroline Garcia? To 22-letnia zawodniczka z Lyonu. Jest 33. w rankingu WTA, choć w marcu 2015 roku była już 25. W tej chwili jest najwyżej notowaną Francuzką.

Jedyny mecz z Radwańską wygrała we wrześniu 2014 roku w II rundzie w Wuhan.

Garcia wygrała cztery turnieje WTA: w Bogocie (2014), Limoges (2015), Strasburgu (2016) i na Majorce (2016). W tym roku wygrała też debla na Rolandzie Garrosie.

• I set

5:2 Znów gem do zera! Garcia ze złości cisnęła rakietą o kort.

• I set

4:2 Coraz wyraźniej zarysowuje się przewaga Radwańskiej. Gem do zera, w dodatku z dwoma asami serwisowymi.

• PILNE

I set

3:2 Świetny gem Radwańskiej! Przełamanie! Cierpliwie broniła się z tyłu kortu czekając na błędy Garcii, a ta prędzej czy później się myliła. Ma już osiem niewymuszonych błędów.

• I set

2:2 W odpowiedzi szybki gem dla Radwańskiej. W ostatniej akcji Polce pomogła siatka, na której zatańczyła piłka, spadając po stronie Francuzki. Gem do 15.

• I set

1:2 Tym razem łatwy gem dla Garcii, wygrała do 15. Francuzka miała już cztery wygrywające uderzenia i pięć niewymuszonych błędów. Polka odpowiednio zero i dwa.

• I set

1:1 Garcia szybko odrobiła straty. Radwańska musi dążyć do przejmowania inicjatywy w wymianach.

• I set

1:0 Świetny początek! Garcia starał się zacząć agresywnie, ale częściej popełnia błędy niż trafia. Od stanu 30:30 dwie piłki wygrała Radwańska i przełamała rywalkę.

• I set

0:0 Zaczynają! Pierwsza serwuje Francuzka.

• Z Garcią Radwańska zagra po raz piąty. Do tej pory trzy razy wygrała, ostatnio w tym roku w II rundzie Rolanda Garrosa.

• Radwańska w I rundzie pokonała 6:1, 6:1 Jessicę Pegulę (USA, WTA 138), a w II 7:6, 6:3 Brytyjkę Naomi Broady (Wlk. Brytania, WTA 82).

• Zakończyło się już pierwsze spotkanie na korcie Louisa Armstronga. Carla Suarez Navarro pokonała 6:4, 6:3 Jelenę Wiesninę.

• Zapraszamy na relację z meczu III rundy US Open.