Fed Cup. Japonia pozostaje w grupie światowej II

Reprezentacja Japonii utrzymała się w rozgrywkach Fed Cup w grupie światowej II. W rozgrywanych w Hyogo play-offach gospodynie pokonały Argentynę 4:0.
Po sobotniej inauguracji Japonki miały już przewagę 2:0. W niedzielę trzecie singlowe spotkanie wygrała 23-letnia Ayumi Morita i tym samym przypieczętowała pozostanie Japonek w grupie światowej II. Morita pokonała Aranzę Salut, która zastąpiła w reprezentacji Argentyny będącą zupełnie bez formy Marię Irigoyen. Japonka pewnie wygrała 6:2, 6:1, kończąc mecz asem.

Kropkę nad i postawił mecz deblistek. Duet Rika Fujiwara/Kurumi Nara pokonał parę Mailen Auroux/Maria Irigoyen 6:1, 6:3

Japonki zdecydowanie dominowały nad rywalkami od samego początku. W sobotę Misaki Doi nie oddała Irigoyen ani jednego seta. Japonka jest wschodzącą gwiazdą japońskiego tenisa. W swoim pierwszym starcie w Wimbledonie w tym roku dobiła do trzeciej rundy.

Tego samego dnia Morita, 47 zawodniczka światowego rankingu, dołożyła drugie zwycięstwo. Pokonała 6:2, 6:3 Mailen Auroux.

Japonii w grupie światowej II towarzyszyć będą Białoruś, Słowenia i Szwajcaria.

Play-offy były początkowo planowane na kwiecień, ale z powodów szalejącego w Japonii tsunami i trzęsień ziemi zostały przełożone.

W niedzielę rozlosowano również pary ćwierćfinałowe 2012. Najciekawszą stworzyły Rosjanki z Hiszpankami. Belgijki zmierzą się z Serbkami, Włoszki z Ukrainkami, a Niemki z Czeszkami. W Grupie Światowej II Amerykanki powalczą z Białorusinkami, Japonki ze Słowenkami, Słowaczki z Francuzkami, a Szwajcarki z Australijkami.

Ćwierćfinały zostały zaplanowano na 4 i 5 lutego 2012 roku.

Polskie tenisistki rywalizują w Grupie I Strefy Euroafrykańskiej. W decydującym meczu o awans na wyższy szczebel rozgrywek przegrały w lutym z Białorusią 0:2.

Wyniki losowania ćwierćfinałów (4-5 lutego 2012):

Grupa Światowa

Rosja - Hiszpania

Belgia - Serbia

Włochy - Ukraina

Niemcy - Czechy

Grupa Światowa II

USA - Białoruś

Japonia - Słowenia

Słowacja - Francja

Szwacjaria - Australia