Tenis. Rosyjska tenisistka Alisa Klejbanowa ma nowotwór

W piątek, w swoje 22. urodziny rosyjska tenisistka Alisa Klejbanowa (28. w rankingu WTA) ogłosiła, że zdiagnozowano u niej nowotwór układu chłonnego - ziarnicę złośliwą.
Twoi znajomi już nas lubią. Sprawdź którzy na Facebook.com/Sportpl ?

- Dzisiaj są moje urodziny i chciałabym podziękować wszystkim za te wspaniałe życzenia. Nie jest to dla mnie łatwy czas. Mam trochę pecha z moim zdrowiem. Mam ziarnicę złośliwą, rodzaj raka - napisała tenisistka w oświadczeniu.

- Na razie przechodzę leczenie we Włoszech i wszystko idzie dobrze. Muszę być jednak bardzo silna i cierpliwa, żeby przez to przejść. Dobrą wiadomością jest to, że jak już skończę leczenie i będę się dobrze czuła, to będę w stanie wrócić do gry. Naprawdę za tym tęsknię. Tęsknię za fanami i przyjaciółmi z całego świata. Tęsknię za wszystkim. Tenis jest moim życiem od 15 lat.

Rosjanka leczy się we Włoszech. - Jest kilka powodów, dla których leczę się akurat w Perugii. Po pierwsze, mam tutaj swoją bazę treningową i z tego powodu wielu przyjaciół u boku. Czuję się dzięki temu jak w domu. Po drugie, jest tutaj świetny szpital i lekarze, którzy specjalizują się w tej chorobie. Jestem tutaj od początku choroby i oni już mnie dobrze znają. To najlepsze miejsce, do jakiego mogłam trafić. To pomaga mi pozostać silną.

- To najtrudniejszy moment w moim życiu. I mam nadzieję, że trudniejszego już nie będzie. Jestem pewna, że uda mi się to wszystko przezwyciężyć. Jak już będzie po wszystkim, będę silniejsza niż kiedykolwiek. Przez jakiś czas nie będę grać. Ale zobaczymy się wkrótce! - dodała Klejbanowa.

Inne tenisistki za pomocą Twittera wysyłają życzenia Klejbanowej. - Życzę Alisie Klejbanowej wszystkiego najlepszego w walce z chorobą. Będziemy za Tobą tęsknić. Świetna zawodniczka i kochana osoba - napisała Brytyjka Laura Robson. Na Twitterze Niemki Julii Goerges można przeczytać: - Dziewczyno, życzę Ci wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Wpis umieściła również Sania Mirza, z którą Klejbanowa w deblu wygrała w 2003 roku juniorski Wimbledon. - Dopiero dowiedziałam się, że u mojej partnerki z Wimbledonu, Alisy Klejbanowej, zdiagnozowano raka. Modlę się za jej wyzdrowienie.

Tenisistka z Moskwy w lutym zajmowała najwyższe w karierze, 20. miejsce w rankingu WTA. Z powodu choroby nie mogła jednak zagrać we French Open i na Wimbledonie. W swojej karierze wygrała dwa turnieje. W 2008 triumfowała w Seulu, a w ubiegłym roku w Kuala Lumpur.

Z Alisą Klejbanową dwukrotnie mierzyła się Agnieszką Radwańska. Oba mecze zakończyły się zwycięstwem Polki.

Oficjalne oświadczenie WTA

Organizacja kobiecego tenisa wydała oficjalne oświadczenie w związku z chorobą Alisy Klejbanowej. - W tym trudnym momencie myśli całej tenisowej rodziny są z Alisą i jej rodziną. Alisa jest bardzo silną i optymistycznie nastawioną osobą. Życzymy jej szybkiego powrotu do zdrowia.