N.Djoković
7
6
2
Novak Djoković jest coraz bliższy pozycji numer jeden w męskim zawodowym tenisie. Serb w najnowszym rankingu WTA zmniejszył stratę do prowadzącego Hiszpana Rafaela Nadala do niespełna 2000 punktów.
W niedzielę Djoković pokonał Nadala w finale turnieju ATP w Madrycie. Hiszpan przegrał na nawierzchni ziemnej po raz pierwszy od dwóch lat, a Serb wygrał 34. mecz z rzędu od grudnia 2010 roku. Jeżeli Djoković utrzyma obecną dyspozycję, to jeszcze przed końcem roku może zdetronizować Nadala na pozycji najlepszego tenisisty świata. - Novak to przyszły numer jeden męskiego tenisa - twierdzi między innymi amerykański trener Brad Gilbert.

W pierwszej dziesiątce zaszła tylko jedna zmiana. Gael Monfils wyprzedził Nicolasa Almagro i przesunął się na 9. pozycję.

Najwyżej notowanym z Polaków jest Łukasz Kubot, zajmujący 141. lokatę (awans o 6 pozycji). Niedaleko za nim plasują się Michał Przysiężny (164. miejsce) i Jerzy Janowic (166.).