Tenis. Serena Williams wraca do treningów

Była numer jeden światowego rankingu tenisistek Serena Williams wreszcie wraca do treningów. Amerykanka nie grała od lipca 2010, ale zapowiada, że na rozpoczynający się w maju turniej na kortach Rolanda Garrosa będzie gotowa.
SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Ostatni turniej Williams to zeszłoroczny Wimbledon. W US Open już nie zagrała z powodu kontuzji stopy. Kontuzji dość oryginalnej - tenisistka skaleczyła się w stopę szklanką rozbitą w restauracji w Niemczech. Założono jej 18 szwów, jednak w mediach spekulowano, że uraz nie jest aż tak poważny, a gwiazda celowo opóźnia swój powrót.

- Moja stopa ma się już dobrze i od teraz zaczynam treningi, chcę wrócić na French Open - powiedziała dziennikowi "New York Post". Wielkoszlemowy turniej na kortach Rolanda Garrosa tradycyjnie rozpocznie się w maju.

Jednak nie tenis był tym, czego najbardziej brakowało utytułowanej Amerykance. - Tak się stęskniłam za butami na obcasie, już się nie mogę doczekać, kiedy je założę - powiedziała Williams, znana z zaangażowania w świat mody.

Williams jest obecnie na 11. miejscu w rankingu WTA. Przed French Open straci jeszcze punkty z Rzymu i Madrytu, i spadnie prawdopodobnie w okolice 17. lokaty.

Specjalny serwis Sport.pl o tenisie ?