Tenis. Magdalena Malejewa wraca na kort

Gwiazda bułgarskiego tenisa Magdalena Malejewa wraca na kort. Była czwarta tenisistka rankingu WTA po ponad pięcioletniej przerwie zgłosiła chęć występów w krajowej reprezentacji w Pucharze Federacji.
Malejewa zgłosiła się do kapitan reprezentacji Dory Rangelowej z gotowością do występów w meczach pierwszej rundy strefy europejsko-afrykańskiej, które zaplanowano między 1 a 5 lutego w izraelskim Eljacie.

Powrót po latach

Malejewa to najmłodsza z trzech sióstr. Wszystkie zawodowo grały w tenisa, w 1990 zostały pierwszymi trzema siostrami które zagrały w tym samym turnieju wielkoszlemowym (Roland Garros) a trzy lata później wszystkie były w dodatku rozstawione (w Australian Open, Roland Garros i na Wimbledonie w 1993).

Magdalena ma na koncie dziesięć wygranych turniejów WTA, w połowie lat 90-tych była numerem 4 wśród kobiet. W październiku 2005 zakończyła karierę. Teraz, w wieku 35 lat, powraca. We wrześniu 2010 została mistrzynią Bułgarii.

- Cieszę się, że Magi Malejewa będzie w drużynie - powiedziała Rangelowa. - Ma nazwisko w tenisowym świecie. Jej doświadczenie i rutyna może przyczynić się do naszych dobrych wyników. Fakt, że będzie w zespole, dodatkowo zmotywuje pozostałe zawodniczki - dodała.

Poza Malejewą w szerokiej kadrze znalazły się: Cwetana Pironkowa, Dia Ewtimowa i Elitsa Kostowa.

Wozniacki zmasakrowana przez Wierę Zwonariewą ?