ATP World Tour Finals. Kubot z Marachem pokonali drugi debel świata

Łukasz Kubot i Oliver Marach ograli 6:0, 1:6, 10:6 drugi debel świata Nestor/Zimonjic. Dla Polaków był to tylko mecz o honor, szanse na awans do półfinału turnieju ATP Master stracili wcześniej, przegrywając dwa pierwsze mecze grupowe.

Debel polsko-austriacki wyszedł na kort z mocnym postanowieniem obrony honoru. Wcześniej bowiem gładko (po 2:0) ograli ich Bhupathi i Mirnyj oraz Moodie i Norman.

Kubot i Marach rzucili się na drugi debel świata od pierwszej piłki i nim rywale zdążyli się pozbierać, było po secie! Polak i Austriak wygrali do 0. Kubot świetnie serwował, skutecznie returnował, Marach z kolei rzadko mylił się przy siatce. Rywale popełniali mnóstwo prostych błędów, inna sprawa, że oni awans mieli już zapewniony, więc mogli oszczędzać siły.

Tak utytułowanej parze nie wypada jednak przegrać bez walki, więc podjęli ją w secie drugim. I sytuacja uległa zmianie o 180 stopni - teraz to Kubot i Marach nie potrafili obronić przewagi serwisu, posyłali łatwe piłki w aut i zdołali ugrać raptem gema. O wszystkim decydował więc super tie-break.

Rywale zaczęli od prowadzenia 2:0, ale po chwili return Maracha i dobra obrona Kubota przywróciły ich do gry. Nestor i Zimonjic zdołali jeszcze na chwilę przechylić szalę na swoja stronę (4:3), ale nagle coś się w ich grze załamało. Do końca gema popełnili aż pięć błędów, dobry atak dołożył Marach i mógł wraz z Kubotem cieszyć się ze zwycięstwa 10:6.