Tenis. Bruksela zastąpi Warszawę w kalendarzu WTA

W następnym sezonie nastąpi szereg zmian w kalendarzu WTA. Kończący sezon turniej WTA Championships wraca z odległej Dauszy do Europy. Z turniejowej mapy świata zniknie Warszawa.
Ściągnij na komórkę grę z Agnieszką Radwańską i zagraj w tenisa! ?

W kalendarzu pojawią się cztery nowe turnieje. Pierwszym będzie Brussels Ladies Open, który w maju zastąpi imprezę rozgrywaną od paru lat w Warszawie pod nazwą Polsat Warsaw Open. Jak zaznacza oficjalna strona WTA, turniej w Brukseli odbędzie się również na ziemnych kortach, co pozwoli tenisistkom przygotować się do majowego French Open.

Turniej dostała także stolica Azerbejdżanu Baku, gdzie zawodniczki będą rywalizować na twardej nawierzchni w połowie lipca. Tydzień później, równolegle z dużym turniejem w Stanford, rozgrywana będzie premierowo impreza The Troy Park Women's Tennis Championships w Elkridge w stanie Maryland.

Ostatni z nowych turniejów odbędzie się w Grapevine w Teksasie, gdzie zawodniczki spotkają się na Texas Open na tydzień przed US Open.

Z Dauhy do Stambułu

Jednak największa zmiana dotyczy kończącego sezon turnieju WTA Championships, odpowiadającego turniejowi Masters wśród mężczyzn. Po trzech latach z Dauszy przeniesie się do Stambułu. Na pociechę fanom ze środkowego wschodu pozostanie Qatar Ladies Open, który po dwóch latach wraca do kalendarza i zostanie rozegrany w lutym w Dauszy.

Liczne przesunięcia

Sporo turniejów zostało przesuniętych w porównaniu do sezonu 2010. Dotyczy to między innymi dużych imprez w Cincinnati, Toronto, Madrycie i Rzymie.

Największy przeskok dotyczy jednak turnieju w Kopenhadze, który został przeniesiony z sierpnia na początek czerwca.

Sprawdź pełen terminarz na oficjalnej stronie WTA ?