Pekao Szczecin Open. Rafał Gozdur odpadł

Drugi reprezentant Polski pożegnał się z turniejem Pekao Szczecin Open. 19-letni szczecinianin Rafał Gozdur nie nawiązał walki z rozstawionym z numerem piątym Niemcem Julianem Reisterem.
Gozdur już na początku meczu przegrał gema przy własnym serwisie i potem Niemiec kontrolował przebieg meczu. Trzymał młodego Polaka daleko za linią końcową kortu, co jakiś czas zmuszając do sprintów stosując precyzyjne skróty.

- Reister był przede wszystkim lepszy ode mnie w tym, że grał na tym samym levelu - przyznał Rafał po meczu. - Mi się zdarzały lepsze serwisy od niego i pojedyncze uderzenia, ale on grał równo. Mocnymi uderzeniami zmuszał mnie do gry daleko za kortem, a skróty miał niesłychanie precyzyjne i tak niesygnalizowane, że nie potrafiłem odczytać kiedy zagra krótką piłkę.

Gozdur, to tegoroczny maturzysta. Nie planuje jednak na razie kontynuacji nauki. Teraz wybiera się na serię turniejów rangi futures do Turcji, a potem do Izraela.

Następnym rywalem Reistera w walce o ćwierćfinał będzie inny Polak - Marcin Gawron, który w poniedziałek uzyskał awans do drugiej rundy. Gawron dwa lata temu był ćwierćfinalistą Peako Open.

Wynik pierwszej rundy:

Julian Reister (5, Niemcy) - Rafał Gozdur (WC, Polska) 6:3, 6:1

Ściągnij na komórkę grę z Agnieszką Radwańską i zagraj w tenisa! ?