WTA San Diego. Radwańska: Taka porażka bardziej boli, Kuzniecowa: Bóg mnie testował

W poniedziałek o 2 rano czasu polskiego Agnieszka Radwańska, po zaciętej walce przegrała mecz finałowy turnieju WTA w San Diego. W drugim secie Polka wybroniła cztery piłki meczowe i wygrała 7:6 (9-7). Kuzniecowa skomentowała : - Trzęsły mi się ręce, miałam nogi z waty, nie mogłam dobrze zaserwować.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Chwile załamania pod koniec drugiego seta przeżyła dwudziestopięcioletnia Rosjanka. Wygrywała 4:2, by przegrać cztery piłki meczowe i ostatecznie tę część meczu 6:7. - Może straciłam koncentrację, może to dlatego, że dawno nie grałam w finale. Byłam zagubiona. Dzięki Bogu wygrałam. Gdybym nie zwyciężyła w San Diego, zastanawiałabym się: kurcze, czy ja powinnam dalej grać w tenisa? - w ten sposób oceniła przegraną partię.

Przed trzecim setem Kuzniecowa udała się do szatni, gdzie zmieniła ubranie. - Wszystkie nerwy, niepokoje znikły. Wyszłam na kort spokojna - powiedziała Rosjanka. - Wygrana była dla mnie wielkim szczęściem i ulgą oczywiście. - dodała

- Myślę, że to był test od Boga, który zdałam - stwierdziła zwyciężczyni turnieju WTA w San Diego.

Agnieszka Radwańska: Taka porażka bardziej boli

Agnieszka Radwańska po meczu stwierdziła: - Po spotkaniu takim jak to porażka zawsze bardziej boli, kiedy przegrywasz 1:6, 1:6 wiesz, że byłaś bez szans. W tym wypadku tak nie było.

- Kuzniecowa odbijała piłkę z ogromną siłą. Zmuszała mnie do błędów. Ona gra bardzo dobrze przy linii, bardzo trudno jest grać, kiedy to ona dyktuje warunki. - odniosła się do gry przeciwniczki Polka.

Zapytana o załamanie Rosjanki w drugim secie powiedziała: - W meczu bywają takie momenty, kiedy gra się pod ogromną presją. Mam na myśli piłki meczowe, kluczowe breakpointy. W takich chwilach ręce drżą, trudno jest zapanować nad ciałem i trudno "domknąć" mecz

Polka awansowała w rankingu WTA o jedno miejsce. Obecnie zajmuje dziewiątą pozycję. W rankingu US Open Series, Radwańska wraz z Wiktorią Azarenką i Swietłaną Kuzniecową zajmuje pierwsze miejsce, co dobrze rokuje przed US Open, który zaczyna się pod koniec sierpnia.