Turniej WTA w Madrycie. Radwańska pokonała Kirilenko

Agnieszka Radwańska pokonała Marię Kirilenko w meczu 1. rundy turnieju WTA w Madrycie (z pulą nagród 4,5 mln dol.). Rosjanka nie sprawiła polskiej tenisistce większych problemów, a pojedynek zakończył się wynikiem 6:2, 6:2. Tenisistki te startują razem w deblu.

Pierwsze dwa gemy meczu wygrała Polka, choć w pierwszym z nich potrzebowała aż pięciu break pointów. Po przegraniu trzeciego gema do 40, kolejne dwa starcia skutecznie zakończyła nasza zawodniczka. Ostatecznie set zakończył się rezultatem 6:2, a decydujący punkt Polka zdobyła asem serwisowym.

Początek drugiego seta dla Kirilenko, jednak kolejne trzy partie udanie rozegrała Radwańska. Piątego gema wygrała Rosjanka, zwyciężając do 15. W kolejnym polskiej tenisistce udało się przełamać Kirilenko i ostatecznie wygrała drugiego seta w identycznym stosunku, jak pierwszego.

Był to czwarty pojedynek tych zawodniczek, a obecny bilans spotkań to 2:2. Rosjanka wygrała dwa ubiegłoroczne mecze: w drugiej rundzie wielkoszlemowego US Open oraz w halowym turnieju w Moskwie. Radwańska była lepsza od niej również w Kremlin Cup, ale w 2007 roku.

Podczas madryckiego turnieju obie tenisistki wystąpią razem w deblu. Ich rywalkami będą Rosjanki - Wiera Duszewina i Jekaterina Makarowa. W singlu kolejną rywalką Polki będzie lepsza zawodniczka w pojedynku Węgierki Agnes Szavay ze Szwajcarką Patty Schnyder. Mecz ten zostanie rozegrany w poniedziałek.

Trójka Polaków na starcie turnieju ATP w Madrycie ?