WTA Stuttgart. Radwańska kontra Ivanović po raz szósty

Agnieszka Radwańska gra dziś z Aną Ivanović w I rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie (pula nagród 700 tys. dol.). Polka pokonała Serbkę w dwóch ostatnich spotkaniach i znów będzie zdecydowaną faworytką. Dla obu zawodniczek to pierwszy w tym sezonie mecz na nawierzchni ziemnej. Relacja w Sport.pl ok. 18.20.
Radwańska jest w Stuttgarcie rozstawiona z numerem piątym. Z Ivanović grała w przeszłości pięciokrotnie i dwukrotnie wygrywała - w marcu tego roku na twardym korcie w Miami oraz w 2009 r. na czerwonej mączce w Rzymie. Tamto spotkanie było jedyną konfrontacją Agnieszki z Serbką na nawierzchni ziemnej. Polka wygrała wówczas w trzech setach, choć w decydującej partii przegrywała już 0:4.

Ivanović to była rakieta numer jeden na świecie i triumfatorka Rolanda Garrosa, ale ostatnio jest w głębokim kryzysie formy. Spadła w rankingu aż na 57. miejsce i od wielu miesięcy nie odniosła znaczącego sukcesu.

Zdecydowaną faworytką będzie więc Radwańska, która wciąż zajmuje ósme miejsce w światowym rankingu WTA, a za sobą ma bardzo udane występy w Indian Wells i Miami, gdzie doszła do półfinału i ćwierćfinału.

Niewiadomą jest tylko to, jak obie zawodniczki będą się czuć na nietypowej, bardzo szybkiej mączce w hali w Stuttgarcie. Dla obu jest to pierwszy w sezonie występ na czerwonej mączce. W poprzednim sezonie Radwańska doszła w Stuttgarcie do ćwierćfinału, gdzie przegrała z Dinarą Safiną. Ivanović w ostatnich dwóch latach nie grała w Stuttgarcie z powodu kontuzji.

Zwyciężczyni zagra w II rundzie z Shahar Peer z Izraela lub Słowenką Poloną Hercog.

Trzeba spasować z tym deblem - mówi trener Radwański ?