Tenis. Fyrstenberg i Matkowski walczą o finał w Miami

Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski rozbili w ćwierćfinale turnieju w Miami 6:2, 6:2 rozstawionych z dwójką Amerykanów Boba i Mike'a Bryanów. To najlepszy wynik Polaków w sezonie.
Po odpadnięciu Agnieszki Radwańskiej Fyrstenberg i Matkowski są ostatnimi Polakami, którzy grają jeszcze na Florydzie w jednym z najbardziej prestiżowych turniejów świata (pula nagród wśród mężczyzn to 3,6 mln dol.). Impreza na wyspie Key Biscayne jest często nazywana "piątą lewą Wielkiego Szlema".

Polacy mieli ostatnio pod górkę, bo od początku lutego przegrywali wszystko jak leci w I rundach, przez co spadli w deblowym rankingu aż na 36. miejsce. Dopiero w Miami złapali wiatr w żagle. Przez pierwsze rundy przeszli tym razem bez nieprzyjemnych wpadek, a zwycięstwo z Bryanami, triumfatorami tegorocznego Australian Open, to już wynik z najwyższej półki. Fyrstenberg z Matkowskim mają ostatnio patent na Bryanów, bo pokonali ich trzeci raz z rzędu.

Półfinał to już po 24 tys. dol. na głowę dla każdego z nich i solidne 360 pkt do rankingu ATP. Jeśli ma być jeszcze lepiej, "Frytka" i "Matka" muszą wygrać także z Francuzami Jo-Wilfriedem Tsongą i Arnaudem Clémentem lub Maheshem Bhupathim z Indii i Białorusinem Maksem Mirnym, którzy grają ze sobą w nocy z czwartku na piątek

W męskim singlu jako pierwsi do półfinałów awansowali Rafael Nadal i Andy Roddick. U kobiet Justine Henin i Kim Clijsters znów błyszczą wielką formą i w piątek nad ranem grają w hitowym pojedynku o finał.

Oficjalna strona ATP: ? Polacy bliscy perfekcji