Marta Domachowska gra w turnieju o puli nagród 25 tys. dolarów

W tym tygodniu Marta Domachowska startuje w challengerze z cyklu ITF Women's Circuit na wyspie Jersey z pulą nagród wynoszącą 25 tysięcy dolarów. W turnieju tak niskiej rangi Polka nie grała od lutego 2004 roku.
Domachowska w tym sezonie zaledwie raz dotrwała w turnieju do weekerndu, kiedy turnieje wkraczają w decydującą fazę. W challengerze ITF w Midland doszła do półfinału. Poza tym odpadała w kwalifikacjach (w Australian Open oraz w Indian Wells), przegrała dwa mecze w pojedynku z Belgijkami w Fed Cupie i odpadła w pierwszej rundzie turnieju w Memphis.

W sumie odniosła tylko trzy zwycięstwa przy sześciu porażkach.

Najmniejszy turniej od sześciu lat

Teraz w poszukiwaniu formy wybrała mały turniej na wyspie Jersey. Bardzo mały. Pula nagród to zaledwie 25 tysięcy dolarów. W turnieju tej rangi Domachowska grała ostatnio w lutym 2004 roku! 18-letnia wówczas Polka wygrała w Warszawie, pokonując w finale Niemkę Angelique Kerber. Domachowska w rankingu WTA była wówczas na 248 miejscu. Od tamtego występu ani razu nie zagrała w tak małym turnieju.

W najnowszym rankingu WTA Domachowska zajmuje 129. miejsce. Oznacza to spadek o jedną lokatę w porównaniu z notowaniem sprzed tygodnia.

W Jersey Domachowska będzie rozstawiona z numerem drugim. Jeszcze nie wiadomo kto zmierzy się w pierwszej rundzie.

Minimalny spadek Łukasza Kubota ?