ATP Costa de Sauipe. Kubot gromi i awansuje do ćwierćfinału

Łukasz Kubot pokonał rozstawionego z numerem drugim Hiszpana Alberta Montanesa 6:2, 6:2 w drugiej rundzie turnieju w brazylijskim Costa de Sauipe. Istnieje duża szansa, że pozwoli to Polakowi awansować do pierwszej pięćdziesiątki rankingu ATP.

W pierwszym secie Kubot rewelacyjnie serwował. Zdobył punkty w 13. spośród 14. wymian po celnym pierwszym serwisie. Polak miał aż osiem szans na przełamanie serwisu rywala, z których wykorzystał dwie. Zwycięstwa w gemach przy serwisie Polaka nawet na moment nie były zagrożone. Drugi set był bardziej wyrównany, ale Polak wciąż świetnie serwował i pewnie wygrał, podobnie jak w pierwszej partii, 6:2. Mecz zakończył się po godzinie i 23. minutach.

Kubot w TOP 50?

Za awans do ćwierćfinału Kubot otrzyma 12,325 dolarów i 45. punktów do rankingu ATP. Pozwoli mu to zbliżyć się do pierwszej pięćdziesiątki rankingu. W ostatnim notowaniu Kubot zajmuje 56. pozycję.

W ćwierćfinale Kubot zagra z Włochem Fabio Fogninim., który pokonał 0:6, 6:1, 7:6 (7-1) innego Hiszpana Marcela Granollersa. Włoch w rankingu ATP jest na 57. miejscu, tuż za Kubotem.

Wciąż nie wiadomo co z kręgosłupem Urszuli Radwańskiej ?