ATP: Grand Prix Bytomia i zmagania dziennikarzy

W Bytomiu odbyła się V Grand Prix tego miasta. Panie, które rywalizowały systemem grupowym, aż do końca trzymały się raz ustalonej hierarchii. W finale spotkały się bowiem zwyciężczynie grup, a zwyciężyła Beata Trzeja - 6:3, 6:3 z Katarzyną Bieniec.

W męskiej kategorii open, dla odmiany, sukces w turnieju zależał od nastroju chwili. Michał Sokołowski i Marek Michalik zmierzyli się najpierw w eliminacjach grupowych. Wtedy 6:0, 6:3 wygrał ten drugi. Pierwszy zrewanżował się za tę porażkę w finale - 6:0, 6:0.

W pozostałych kategoriach pierwsze miejsca zajęli: +35 - Robert Baran; +45 - Jurij Fomin (drugi w +35); +55 - Zygmunt Ćwiąkała; debel - Robert Baran i Piotr Cudok.

Sfera tenisa

W Gliwicach odbył się inauguracyjny turniej BBTA Womens Cup 2009. Studio kreacji sylwetki wellness "Sfera urody" ufundowało atrakcyjne nagrody, akademia tenisowa Beniamina Budziaka (organizator imprezy) zapewniła uczestniczkom i osobom im towarzyszącym "hospitality", więc nic dziwnego, że na starcie stawiła się czołówka kobiecego tenisa amatorskiego w Polsce.

Wyniki finałów. Open: Edyta Dubiel-Jajko - Hanna Listek 6:0, 6:2; +35: Agnieszka Widziszowska - Ewa Sakwerda 6:1, 6:0; debel: Dubiel-Jajko, Listek - Widziszowska, Sakwerda 6:1, 6:3. Więcej informacji i zdjęć na www.bbta.pl

Sezam otwarty

Sezamie, otwórz się! Sezam posłuchał i otworzył się na tenis. O puchar tej firmy grano w Nowym Sączu. Kto czuł się na siłach, ten stawał do walki w obu konkurencjach. Podwójny wysiłek najlepiej zniósł Edward Oleksy, który wygrał kategorię +35 (w decydującym spotkaniu 6:3, 6:3 z Januszem Stankiem), a w otwartej doszedł do półfinału. Zwyciężył Krzysztof Berkowicz (6:2, 6:1) ze Sławomirem Nadratowskim.

a sezon zamknięty

Przynajmniej w Olsztynie, dokąd jesień dociera zwykle wcześniej niż w pozostałych regionach Polski. Na korcie przywitali ją debliści walczący o VII McDonalds' Grand Prix. Główną nagrodę zdobyli Krzysztof Malinowski i Michał Smoczyński, którzy dwa z trzech meczów wygrali po super tiebreaku - w półfinale 6:0, 4:6, 10-7 z Bartoszem Paderewskim i Bartoszem Stempniem, a następnie 3:6, 6:3, 10-3 z Ryszardem Jabłońskim i Wiesławem Soluchem.

Południe z niespodziankami

Spore niespodzianki przyniósł kolejny turniej z cyklu Jak Cudnie Gra Południe na warszawskim Ursynowie. Rozstawiony z numerem 2 Tomasz Nowak przegrał już pierwszy mecz - 6:9 z Marcelim Gomułką. Paweł Lewit (nr 1) dotarł wprawdzie do finału, ale uległ w nim 1:6, 4:6 Rafałowi Kołodziejskiemu (nr 3).

Trzy kursy po trzecie miejsce

- Zrobiłem w sumie 1500 km, ale nie żałuję - powiedział Janusz Ansion, redaktor naczelny "Kuriera Słupeckiego". Trzy razy pokonał trasę Słupca - Warszawa i z powrotem, gromadząc punkty w turniejach Grand Prix Dziennikarzy, które od maja do października rozgrywane były w Sporteum Tennis & Ski na Choszczówce. Tak zapracował na trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii open.

W sumie wystartowało 38 ludzi pióra i mikrofonu. Zadowoleni byli wszyscy, bo dzięki grupowemu systemowi eliminacji mogli nagrać się do woli, a sponsor ("Totalizator Sportowy") nikogo nie puścił do domu bez nagrody.

Najlepsi w GP 2009. Kobiety: 1. Katarzyna Błaszczyk (TVN), 2. Anna Majewska ("Auto-Technika Motoryzacyjna"), 3. Anna Ruszczak ("Trendy"); mężczyźni open: 1. Tomasz Barański ("Tenis"), 2. Oskar Maya ("Fakt"), 3. Janusz Ansion ("Kurier Słupecki")'; mężczyźni +50: 1. Jerzy Pawłowski (Studio Fotograficzne 93), 2. Wojciech Kaźmierczak (PAP), 3. Andrzej Karczewski (emeryt).