KIA SOUL OPEN 2009

Zaczęło się 22 sierpnia w Warszawie. Później byliśmy we Wrocławiu, Gdyni i Katowicach - gdzie towarzyszyło nam niemal 100 mikstów. Najwyższy czas wrócić do stolicy, aby po pięciu tygodniach rywalizacji wyłonić spośród 32 par jedną, która wygra nagrodę główną - wyjazd na Amateur Australian Open 2010 i występ na Rod Laver Arena. Tak spełnią się czyjeś marzenia i nie ma w tym sformułowaniu cienia przesady.
Za granicą zrozumiano to już dawno, u nas nieco później - tenis jest jeden. Nieważne, czy gra się tylko dla przyjemności, czy głównie dla pieniędzy. Przepisy są te same, sprzęt też, a dzięki inicjatywie KIA Motors, tytularnemu sponsorowi wielkoszlemowego Australian Open, amatorzy z całego świata mogą zmierzyć się na tym samym korcie, na którym tytułów mistrzowskich z 2009 roku bronić będą Serena Williams i Rafael Nadal w singlu oraz Sania Mirza i Mahesh Bhupathi w mikście, bo akurat ta konkurencja jest nam najbliższa.

Pary z Polski nie może tam zabraknąć. W czterech miastach toczyły się eliminacje, z których po osiem najlepszych duetów - czyli wszyscy ćwierćfinaliści - zakwalifikowali się do warszawskiego turnieju masters. Teraz nie wystarczy już wygrać meczu mikstowego. Stanie się on jednak języczkiem u wagi, jeśli po pojedynkach singlowych kobiet i mężczyzn będzie 1:1. Zupełnie jak w Pucharze Hopmana, wymyślonym i rozgrywanym nieprzypadkowo właśnie w Australii.

Zawody finałowe odbędą się na kortach Szkoły Tenisa Tie Break (Warszawa, ul.Koncertowa 8a). Wszystkie wyniki są zaliczane do rankingu Amatorskiego Tenisa Polskiego, krajowego organizatora eliminacji Amateur Australian Open 2010.

Harmonogram turnieju Warszawa 26-27.09.2009

26 września:

początek gier godz. 9.00

w godz. 11.00-15.00 turniej mini tenisa oraz gry i zabawy dla dzieci (hala mini tenisa)

godz. 14.30 - konkurs szybkości serwisu (kort centralny)

godz. 15.00 - II runda

godz. 18.00 - ćwierćfinały

godz. 19.30 - impreza integracyjna (grill party) połączona z losowaniem nagród dla członków programu "atp-gram bo lubię", pokazem zdjęć, wręczeniem nagród w konkursach wiedzy o tenisie oraz szybkości serwisu.

27 września:

godz. 9.00 - turniej pocieszenia

godz. 10.00 - półfinały

godz. 13.00 - finał

godz. 14.30 - ceremonia wręczenia nagród

Więcej na www.atp.org.pl ?