Tenis. Znane osobowości ze świata tenisa pochwalają decyzję Rogera Federera

Dzięki wygranym w Australian Open, Indian Wells i Miami Roger Federer zanotował wymarzony start sezonu. Szwajcarowi bardzo zależy, aby triumfować również na tegorocznym Wimbledonie, dlatego postanowił wycofać się z wcześniejszego Roland Garros. Jego decyzję pochwalają m.in. były lider rankingu ATP, Boris Becker, oraz Robin Soderling, którego Federer pokonał w finale na paryskiej mączce w 2009 roku.
- Absolutnie właściwa decyzja Federera, aby nie grać w Roland Garros. Myślę, że będzie zbierał siły na Wimbledon - napisał Boris Becker

- Tak jak przypuszczałem, Roger nie zagra w Paryżu. Według mnie to bardzo rozsądny ruch. Roger zna swój organizm najlepiej. Teraz ma największe szanse na wygranie Wimbledonu i US Open - napisał szwedzki tenisista, Robin Soderling, który dwukrotnie dochodził do finału French Open, a w jednym z nich przegrał właśnie z Federerem.

- Wierzę, że decyzja Federera jest spowodowana chęcią jak najlepszego przygotowania się na sezon na trawie - napisał Brad Gilbert, były tenisista, trener tenisowy m.in. Andre Agassiego oraz ekspert i komentator stacji ESPN.

Korty ziemne nigdy nie należały do ulubionych Federera. Szwajcar zdecydowanie preferuje korty trawiaste, na których rozgrywany jest Wimbledon. W związku z jego nieobecnością ogromnym faworytem do triumfu we French Open jest Rafael Nadal.

Turniej odbędzie się w dniach 28 maja - 11 czerwca. Tytułu bronić będzie Novak Djoković.