Sport.pl

Tenis. Eugenie Bouchard: Maria Szarapowa to oszustka, nie powinna już grać w tenisa

- Maria Szarapowa to oszustka, a oszuści powinni być usuwani ze sportu - powiedziała o rosyjskiej tenisistce Eugenie Bouchard.
30-letnia Rosjanka została zawieszona na 15 miesięcy za doping. W środę rozegrała pierwszy mecz po powrocie - w 1. rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie pokonała Włoszkę Robertę Vinci 7:6, 6:3. Szarapowa wystartowała w Niemczech, gdyż dostała od organizatorów tzw. "dziką kartę". To nie spodobało się wielu tenisistkom, w tym Bouchard.

- To niesprawiedliwe wobec innych zawodniczek, które grają fair - stwierdziła kanadyjska tenisistka. - WTA wysłało złą wiadomość młodym dzieciom: "nawet jak będziecie oszukiwać, to i tak powitamy was z otwartymi ramionami". To nie jest w porządku, a Szarapowa już nie może być moim wzorem po tym, co zrobiła.

- Ten dzień to dla mnie szczególny moment. Czułam się jak mała dziewczynka, która rozgrywa swój pierwszy mecz. Cieszę się, że mogłam wrócić do wykonywania swojego zawodu. Ten okres wiele mnie nauczył - powiedziała Szarapowa, która dodała, że "nie zajmuje się rywalkami". - Jestem sportowcem i atletką, na tym się skupiam. Przyjmuję dzikie karty od organizatorów, by móc wziąć udział w turniejach. Muszę rozgrywać mecze i wygrywać je tak jak inne tenisistki. To, co najważniejsze, ma miejsce na korcie. Wolę, by przemawiały za mnie moje występy, wygrałam pięć turniejów wielkoszlemowych i byłam numerem 1 na świecie - zakończyła Szarapowa.

Więcej o:
Komentarze (22)
Tenis. Eugenie Bouchard: Maria Szarapowa to oszustka, nie powinna już grać w tenisa
Zaloguj się
 • onuce-precz

  Oceniono 4 razy 4

  ta kobieta nie rozumie ze jest już utytłana do końca życia.

 • rulz007

  Oceniono 1 raz 1

  Armstrong też był ohh i ahhh oszustko.

 • gawithh

  Oceniono 4 razy 0

  Co kogo obchodzi co mówi jakaś Eugenie Bouchard - obecnie 59 rakieta świata..
  A co mówiły Wang Qiang (obecnie 56) i Catherine Bellis (58) ?

  Czy jesteście seksistami i promujecie nic nie znaczące, ale atrakcyjne tenisistki?

 • info0

  Oceniono 8 razy 0

  Chcę przypomnieć Pani Bouchard, że niejaki meldonium był środkiem dozwolonym do użytku przez ponad 20 lat. Niech Pani nie pieprzy teraz.
  Aha nie wspomni Pani nic o Serenie czy Venus? Ano tak, bo ich nie przyłapano. Ciekawe czemu? WADA kontroluje jaki kraj może co zażywać a co nie. W USA nie ma meldonium, ale jest inny specyfik o tym samym działaniu. Ot tajemnica. NIE ma sportu wyczynowego, który jest czysty. NIE MA. Jak zażywasz białko, kreatynę czy inne suplementy, już nie jesteś czysty ;).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX