Sport.pl

Tenis. Skandaliczna wypowiedź byłej gwiazdy tenisa? Ilie Nastase komentuje ciążę Sereny Williams

Byłą gwiazdę rumuńskiego tenisa mogą spotkać poważne konsekwencje po rasistowskiej wypowiedzi na temat ciąży Sereny Williams. Ilie Nastase to były lider rankingu ATP i jednocześnie najbardziej kontrowersyjna postać rumuńskiego tenisa.
Na konferencji prasowej przed rywalizacją Rumunii z Wielką Brytanią w Fed Cupie doszło do skandalu z udziałem byłego najlepszego rumuńskiego tenisisty. W czasie, gdy Simona Halep odpowiadała na pytania dziennikarzy na temat ciąży Williams, 70-letni Nastase skomentował to zdaniem ,,Zobaczymy jakie dziecko będzie miało kolor. Czekolada z mlekiem?''

Williams zapowiedziała niedawno, że spodziewa się dziecka ze swoim partnerem, którym jest biały amerykański przedsiębiorca - Alexis Ohanian.

Międzynarodowa Federacja Tenisowa odniosła się do tego incydentu i zapowiadała, że przeprowadzi śledztwo w tej sprawie, bo nie można tolerować rasistowskich zachowań.

To nie pierwszy przypadek, gdy słowa byłego tenisisty są szeroko komentowane. Kilka tygodni temu Nastese odniósł się do sprawy dopingu w tenisie i stwierdził, że Serena Williams prawdopodobnie też go stosuje. - Każdy widzi jak ona wygląda. Myślę, że Amerykanie nawet jej nie kontrolują. Jakby prawda wyszła na jaw, to wszyscy sponsorzy by odeszli - mówił Nastase dla rumuńskiej telewizji.Więcej o:
Komentarze (6)
Tenis. Skandaliczna wypowiedź byłej gwiazdy tenisa? Ilie Nastase komentuje ciążę Sereny Williams
Zaloguj się
 • Wojciech Kowalski

  Oceniono 2 razy 2

  Kto się doszukuje rasizmu w wypowiedzi Nastase jest politycznie poprawnym idiotą. Jakiego koloru bedzie dziecko Wiliams to jest bez znaczenia. Wiadomo, że geny czarnych są bardzo silne i czarny kolor skóry może wyjść nawet w kolejnych generacjach.

 • Oceniono 1 raz 1

  Żeby wypowiedź była rasistowska musiałaby to być negatywna nieprawdziwa informacja generalizująca całą rasę.
  Taka wypowiedź nie padła, proszę następnym razem autora artykułu o sprawdzenie definicji rasizmu a nie przepisywanie głupot z Guardiana.

 • boliver

  0

  Rasiste do fryzjera a potem dozywocie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX