Sport.pl

Tenis. Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju w Miami. 0-6 w pierwszym secie!

Agnieszka Radwańska nie będzie najlepiej wspominała turnieju WTA w Miami. Polka przegrała w meczu III rundy z Mirjaną Lucić-Baroni 0-6, 3-6.
0 : 2
Informacje
WTA Miami - III runda
Sobota 25.03.2017 godzina 19:20
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
Wynik
A.Radwańska
0
3
0
M.Lucić-Baroni
6
6
2
Pierwszy set był dla Radwańskiej prawdziwym koszmarem. Trwał zaledwie 20 minut i Chorwatka - numer 29. w rankingu WTA - wygrała go do zera. W pierwszych czterech gemach Radwańska wygrała zaledwie trzy piłki. Kolejne dwa gemy były już dużo lepsze, bo w piątym miała aż cztery okazje na przełamanie, a w piątym przegrała "tylko" do 30. Końcówka tego seta zapowiadała jednak dużo bardziej wyrównany drugi set.

I tak w istocie się stało, bo druga partia była prawdziwym festiwalem uprzejmości. Na dziewięć gemów aż siedem kończyło się przełamaniami! Polka prowadziła 1-0 i 2-1, ale nie potrafiła odrobić strat od stanu 2-4. Kluczowy moment seta nastąpił przy stanie 3-4, gdy miała swój serwis, ale nie wykorzystała dwóch piłek, które mogły dać jej remis. W ostatnim gemie przegrała do 30. Radwańską zawiódł zwłaszcza jej serwis i miała zaledwie pięć winnerów przy aż 38 ze strony Lucić-Baroni! Łącznie wygrała 39 wymian przy 65 Chorwatki.Dla Radwańskiej to najgorsza porażka od lutego 2016, gdy podczas turnieju w Dausze wygrała tylko dwa gemy z Carlą Suarez Navarro. Polka triumfowała w Miami w 2012 roku.

Trzeba jednak przypomnieć, że Radwańska mogła w ogóle nie wziąć udziału w turnieju w Miami. W ostatnich dniach zmagała się z grypą żołądkową - zeszczuplała i wylądowała w szpitalu. CZYTAJ WIĘCEJ >>

Lucić-Baroni wygrała drugi mecz z rzędu z Radwańską (z czterech). W styczniu pokonała ją w II rundzie Australian Open, gdzie ostatecznie odpadła w półfinale. W 1/8 finału turnieju w Miami zmierzy się z Bethanie Mattek-Sands.

Lucić-Baroni wygrała drugi mecz z rzędu z Radwańską (z czterech). W styczniu pokonała ją w II rundzie Australian Open, gdzie ostatecznie odpadła w półfinale. W 1/8 finału turnieju w Miami zmierzy się z Bethanie Mattek-Sands.

Więcej o:
Komentarze (63)
Tenis. Agnieszka Radwańska odpadła z turnieju w Miami. 0-6 w pierwszym secie!
Zaloguj się
 • kurdupel_zoliborski

  Oceniono 12 razy 8

  Czas, czas robi swoje, forma siada, zdrowie tez, fizycznie to ona nie zadna Venus czy Sabrina. Niech se dziewczyna da spokoj i pozyje troche.

 • ffski

  Oceniono 7 razy 7

  należało zatrudnić trenera, a nie kolegę bez doświadczenia, który zaistniał dzięki jej nazwisku. Wiek jeszcze nie jest tak istotny, bo dużo starsze zawodniczki triumfują na kortach i wygrywają turnieje. Szkoda tych ostatnich zmarnowanych lat.

 • janadamf

  Oceniono 11 razy 7

  I tak wlasnie, cala ta wspolpraca z Wiktorowskim, powoli ale bardzo skutecznie wyprowadzila zawodniczke na manowce.

 • antropoid

  Oceniono 12 razy 6

  Miała być walka o Wielkie Szlemy, a jest regularny zjazd.
  Ostatnie miesiące, to wygrane tylko z jakimiś anonimami, poza tym przeważnie łomot w dwóch szybkich setach.

 • kalowiec

  Oceniono 9 razy 5

  Radwańska!!!! Co? Londyyyyyyn!!!!! hahahahahahahahahaha

 • maksimum

  Oceniono 11 razy 5

  Niech napisza jeszcze raz ,ze Isia szykuje sie na szlema to pekne ze smiechu.

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 12 razy 4

  Chyba pora już krzyknąć...'santa subito'!

 • jestem_katolikiem

  Oceniono 21 razy 3

  i powiem wam, że powodem fatalnej formy Agnieszki Radwańskiej jest odwrócenie się od Boga, czyli występ w nagiej sesji dla bluźnierczego magazynu, po której została zasłużenie wykluczona z akcji Nie wstydzę się Jezusa. Czy to przypadek, że od tamtej pory nie wygrała żadnego turnieju Wielkiego Szlema? Nie sądzę

 • bukaj22

  Oceniono 13 razy 3

  Aga po tej grypie żołądkowej w ogóle nie powinna była startować w tym turnieju. Dziś ledwo chodziła po korcie. O grze nie było mowy. Oczywiście Wiktorowski i Celt nie mają na nią żadnego wpływu, bo nie wierzę, ze nie odradzali jej startu, gdy źle się czuła. Pewne zwycięstwo Lucic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX