Marcin Matkowski wygrał turniej w Auckland

Marcin Matkowski w parze z Pakistańczykiem Aisimem-Ul-Haq Qureshim wygrali deblowy turniej ASB Classic w Auckland. W finale pokonali izraelsko-amerykański duet Johnathan Erlich - Scott Lipsky 1:6, 6:2, 10-3.
Rozstawiona z czwórką polsko-pakistańska para przegrała pierwszego seta 1:6 w 23 minuty, ale potem nie dała rywalom szans. Drugą partię zaczęła od szybkiego przełamania podania rywali i prowadzenia 3:1, by wygrać 6:2. W decydującej rozgrywce Matkowski z Quereshim zdobyli sześć pierwszych punktów i potem kontrolowali sytuację do samego końca.

- Cieszę się z tego, jak graliśmy przez cały tydzień, a zwłaszcza z tego, że mimo słabych początków zawsze wracaliśmy do gry i ostatecznie wygraliśmy ten turniej. Jestem dumny z tego, jak poradziliśmy sobie z presją i w trudnych sytuacjach - mówił zadowolony Quereshi.

- Współpracowało nam się świetnie, o nic więcej nie moglibyśmy prosić. Mam nadzieję, że w Melbourne dopisze nam szczęście, a potem zagramy razem jeszcze nie jeden turniej - mówił Matkowski o grze z Pakistańczykiem. Za zwycięstwo w nowozelandzkim turnieju dostali do podziału blisko 25 tys. dolarów.

Dla Matkowskiego to 18. tytuł w karierze, ale pierwszy w Auckland. 35-letni Polak największe sukcesy osiągał w parze z Mariuszem Fyrstenbergiem, razem z którym wygrał w sumie 15 turniejów.

Matkowski w Australian Open zagra w parze z Jerzym Janowiczem. W I rundzie zagrają z Włochem Fabio Fogninim i Hiszpanem Fernando Verdasco.Podsumowanie tenisowego roku wg kibiców [WTA 2016]