Toni Nadal: Djoković jest lepszy niż Murray

Wujek i trener hiszpańskiego tenisisty, Rafaela Nadala, powiedział w wywiadzie dla Mallorca Esports TV, że jego podopieczny wróci w przyszłym sezonie do najwyższej formy. Wyraził także opinię o innych tenisistach: Murrayu i Djokoviciu.
- W przyszłym sezonie wszyscy zobaczymy ponownie wielkiego Rafaela Nadala. To będzie wspaniały sezon. Myślę, że na Rolandzie Garrosie będziemy faworytami wspólnie z Djokoviciem. Jest jeszcze Murray i inni, ale jestem pewien, że jesteśmy w stanie zdobyć dziesiąty tytuł. Trenujemy jedną godzinę dziennie i wszystko idzie zgodnie z planem.

Rafael Nadal to dziewięciokrotny zwycięzca French Open. Jest pod tym względem rekordzistą. Bieżący rok był dla niego trudny, poniósł kilka dotkliwych porażek i z powodu kontuzji nadgarstka wycofał się z kończącego rok turnieju World Tour Finals.

Toni Nadal skomentował także awans Andy'ego Murraya na pierwszą pozycję rankingu ATP.

- Cieszę się, że tego dokonał, ale wciąż myślę, że Djoković jest lepszy, pokazał to w trudnych momentach. Serb wygrał Australian Open, Rolanda Garrosa, doszedł do finału US Open, a potem obniżył poziom, ponieważ nadszedł moment, w którym potrzebuje odpoczynku. Z pewnością wróci w przyszłym roku na właściwe tory - zakończył 55-latek.

Murray i Djoković występują aktualnie w World Tour Finals. Z Nadalem mogą się spotkać dopiero w przyszłorocznym Australian Open.