Sport.pl

Tenis. Niesamowity punkt Kontinena i Peersa

"Najlepszy. Punkt deblowy. W historii" - tak określił kanał TennisTV wymianę w meczu ATP World Tour Finals turnieju deblistów między Henri Kontinenem i Johnem Peersem a Markiem i Feliciano Lopezami (6:3, 7:6 (9-7))
W 1. secie, przy stanie 5:3, 15-0 dla pary Kontinen - Peers i przy ich serwisie widownia zgromadzona w londyńskiej The O2 Arena oglądała niezwykłą wymianę. Trwała 13 uderzeń - przy 12. Marc Lopez odegrał z nieprawdopodobnego kąta, posyłając piłkę w kort przeciwnika już poza siatką. Ale Australijczyk John Peers zachował czujność i zdołał przebić piłkę.

"Nie zobaczycie w tym tygodniu piękniejszego punktu!" - wykrzyknął komentator.

Rozstawieni z nr. 5 Kontinen (Finlandia) i Peers pokonali hiszpański duet 6:3, 7:6 (9-7). W pierwszym secie Hiszpanie mieli aż 88 proc. skuteczności pierwszego podania, ale rywale znakomicie returnowali. W czwartym gemie przełamali rywali, objęli prowadzeni 3:1 i nie oddali go już do końca. W drugiej partii obie strony utrzymały swoje podania i doszło do tie-breaka. W nim fińsko-australijska para miała dwa meczbole, ale zakończyła mecz dopiero przy trzecim.

Dla Fina był to absolutny debiut w finałach ATP World Tour, jego partner grał w kończącym sezon turnieju przed rokiem. Para Kontinen/Peers wygrała swój 10 z ostatnich 12 meczów.Więcej o:
Komentarze (3)
Tenis. Niesamowity punkt Kontinena i Peersa
Zaloguj się
  • Sebastian Renn

    0

    Siatka jest oddzieleniem pól rywala od siebie na korcie na odpowiedniej wysokości. Jeżeli przeciwnik wyrzuci Cię zagraniem mocno na lewo lub prawo jezeli piłkę zmieścisz w kort to jest dobra. Nieraz to się zdarza w grze podwójnej, ale największe wrażenie robił na mnie Nadal kiedy stojąc na przeciw siatki zagrywał takieo "rogala" jak w piłce nożnej i mu przechodziła obok i wpadała w kort.

  • Dr. Logic

    0

    może mi ktoś wytłumaczyć bo chyba niedokońca znam zasady , a mianowicie czemu piłka przeszła obok słupka i nie było błędu :) ? z góry dziękuję za odpowiedź :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX