Sport.pl

Andy Murray: W tenisie jest doping

Andy Murray jest pewien, że wielu tenisistów wspomaga się niedozwolonymi środkami. Szkot od zawsze stanowczo to krytykuje i nawołuje, aby więcej się o tym mówiło.
- Nie można wierzyć, że nasz sport jest odporny na doping. Żaden sport nie jest odporny na doping. Jak ktoś oszukuje innych, to powinien zostać ukarany. Usprawiedliwienie, że został złapany po raz pierwszy nie jest właściwe. Kiedy pojawia się problem, nie możesz go ignorować. Jak ktoś nie przestrzega reguł, musisz to zgłosić. Trzeba mówić o tych sprawach otwarcie - powiedział w wywiadzie dla Suddeutsche Zeitung.

Murray został niedawno po raz pierwszy w karierze liderem światowego rankingu, wyprzedzając Novaka Djokovicia. Obu tenisistów czeka w tym roku jeszcze jeden start - World Tour Finals w Londynie. Jeśli Szkot wygra ten turniej, będzie to jego piąte trofeum z rzędu po Pekinie, Szanghaju, Wiedniu i Paryżu.

World Tour Finals odbędzie się w dniach 13-20 listopada 2016.Więcej o:
Komentarze (3)
Andy Murray: W tenisie jest doping
Zaloguj się
 • dar61

  0

  womi donosi, skażony przecinkozą:
  '...Usprawiedliwienie, że został złapany po raz pierwszy nie jest właściwe...' [brak domknięcia zdania wtrąconego]
  >>> pierwszy, nie jest

  A co to takiego oddać moczu porcję do analiz.
  Łatwiejsze niż studiować poradniki ortografii.

 • szpago64

  0

  A po co kontrole antydopingowe, jak chcą się szprycować to niech się szprycują... przecież wszyscy lub prawie wszyscy chcemy mistrzów i rekordów, więc co ci biedacy mają robić skoro chcą nas tak usatysfakcjonować? ;)

 • leszek2620

  0

  Wszyscy tenisiści i tenisistki ,powinni być poddawani kontrolom antydopingowym przed i po turniejach WTA , ATP ( a już bezwzględnie przynajmniej od ćwierćfinałów po turnieju ). W tenisie są tak wielkie pieniądze , ze okrojenie budżetów turniejowych o koszty badań nie powinno stanowić problemu , a problem jest , ponieważ ogromne nagrody pieniężne są ogromnie ponętne dla graczy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX