J.Konta
4
2
0
Agnieszka Radwańska wygrała turniej w Pekinie! W finale pokonała Brytyjkę Johannę Kontę 6:4, 6:2.
Polka jako zwyciężczyni chińskiej imprezy dostanie czek na 1,1 mln dolarów. Konta dostanie połowę mniej. Polka zdobyła swój 20. tytuł w karierze. W Chinach wygrała po raz drugi jako pierwsza tenisistka w historii.

Radwańska od początku kontrolowała mecz. Przełamała rywalkę już w trzecim gemie wychodząc na prowadzenie 2:1. Niedługo potem przełamała rywalkę jeszcze i prowadziła 5:2. Dopiero wtedy pojawiły się pierwsze nerwy. Konta przełamała Polkę i wygrała gema przy własnym serwisie, przez co przegrywała już 4:5. Wtedy miała okazję na kolejne przełamanie, ale popełniła prosty błąd i trafiła w siatkę. Radwańska wykorzystała słabość rywalki i wygrała pierwszego seta.

W drugim Polka grała jeszcze pewniej. Tak jak w pierwszym secie przełamała Kontę na 2:1, a Brytyjka popełniała coraz więcej błędów. Polki nie rozproszyły nawet problemy z oświetleniem, przez które przerwano grę na kilka chwil. Zwycięski punkt Radwańska zdobyła asem serwisowym.

- To dla mnie niezwykły moment. To był trzeci finał w Pekinie i drugie zwycięstwo. Dziękuję wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Nie mogłam zagrać lepiej, znakomicie się zaprezentowałam - stwierdziła Polka po meczu.