Tenis. Zmiany we władzach PZT. Marcin Śmigielski zmuszony do dymisji

Jak informuje magazyn "Tenisklub" czwartkowe posiedzenia zarządu Polskiego Związku Tenisowego miało burzliwy przebieg.
Czwartkowe posiedzenie zarządu PZT było pierwszym od czerwca. Głównym tematem była sprawa Śmigielskiego, który w strukturach związku zrobił szybką karierę, a teraz najprawdopodobniej w szybkim tempie zostanie z niego usunięty.

Śmigielski pełnił w PZT trzy funkcje: był wiceprezesem do spraw marketingu, dyrektorem biura oraz prezes spółki Tenis Polski, powołanej w celu zdobywania nowych źródeł finansowania związku. Teraz, jak informuje "Tenisklub" w jego sprawie zostanie złożone pismo do prokuratury. "Los Śmigielskiego przypieczętowały spływające w zastraszającym tempie do związku i spółki "Tenis Polski" wezwania komornicze w sprawie zajęcia jego dochodów na poczet długów z lat poprzednich" - napisał Adam Romer, redaktor naczelny. Redakcja "Tenisklubu" dysponuje powyższymi dokumentami.

Śmigielski, łącząc funkcje w PZT, w ramach wynagrodzenia i prowizji od zawieranych kontraktów od lutego do sierpnia zarobił 327 tysięcy złotych - informuje dalej "Tenisklub".

Na czwartkowym zarządzie zapadła decyzja, że tymczasowym prezesem zarządu spółki "Tenis Polski" został Maciej Stańczuk, członek zarządu PZT od marca 2016 roku. Nowym dyrektorem biura Polskiego Związku Tenisowego został tymczasowo były prezes PZT Ryszard Fijałkowski.

Więcej o sytuacji w PZT czytaj w tekście "Trzęsienie ziemi w PZT" autorstwa Adama Romera

Dominika Cibulkova ma nową fryzurę! [ZDJĘCIA]