Tenis. Jerzy Janowicz wygrał turniej w Genui! Ogromna radość Polaka [WIDEO]

Jerzy Janowicz (247 ATP) pokonał rozstawionego z numerem jeden Nicolasa Almagro (48 ATP) 7:6, 6:4 i wygrał challengera w Genui (106,5 tys. euro). To pierwszy triumf Polaka od 2012 roku, kiedy zwyciężył w challengerze w Poznaniu.
Janowicz, który wraca do formy, bardzo dobrze serwował całe spotkanie i przy swojej firmowej akcji - serw i skrót - Almagro nie miał wiele do powiedzenia. Janowicz w sumie wygrał 12 wymian więcej od rywala. A kilka jego zagrań było najwyżej klasy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Almagro przełamał Polaka przy stanie 3:3, ale Janowicz natychmiast odpowiedział tym samym. Przy stanie 6:5 miał dwie piłki setowe, ale nie wykorzystał szansy. W tie-breaku był jednak skuteczniejszy. Wygrał go 7-5. Kiedy prowadził 5-3 popełnił podwójny błąd serwisowy, ale rywal zrobił za chwilę to samo. W ostatniej akcji Almagro pomylił się o centymetry przy zagraniu po prostej.

Drugi set zaczął się źle dla Janowicza. Przegrywał 0:2. Ale odrobił stratę, dwa razy z rzędu przełamał Almagro i prowadzenia nie oddał już do końca. Po ostatniej piłce cieszył jak dziecko, bo na zwycięstwo w turnieju czekał aż cztery lata. Jeszcze z kortu nagrał film dla kibiców, który umieścił w serwisach społecznościowych.Był to drugi triumf Janowicza nad Almagro. Wcześniej dwukrotnie grał z Hiszpanem na wielkoszlemowych turniejach w 2013 roku. W III rundzie Australian Open Almagro wygrał 7:6, 7:6, 6:1, ale później Janowicz wziął rewanż w III rundzie Wimbledonu i pokonał rywala 7:6, 6:3, 6;4.

Dzięki wygranej Janowicz awansuje o blisko sto pozycji w rankingu ATP.

Maria Szarapowa w sukience od Victorii Beckham [ZDJĘCIA]


Zdjęcie Babolat Buty Tenisowe SFX Zdjęcie Head Buty tenisowe Lazer Velcro Jr 275316 Zdjęcie Wilson Buty Tenisowe Kaos Clay Court WRS321530
Babolat Buty Tenisowe SFX Head Buty tenisowe Lazer Ve... Wilson Buty Tenisowe Kaos C...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info