WTA New Haven. Radwańska w półfinale. Cudowne zagrania!

Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA wNew Haven. Polka pokonała w dobrym stylu 6:1, 6:4 Kirsten Flipkens.

Pierwsza partia trwała zaledwie 30 minut. Radwańska jedynego gema przegrała przy własnym serwisie prowadząc 2-0. Drugi set był dużo bardziej wyrównany i trwał prawie godzinę. Najpierw Polka przełamała 68. w rankingu WTA Belgijkę, a następnie ona przełamała Radwańską. Kluczowy okazał się gem przy stanie 4-4, gdy Radwańska po ciężkim boju zdołała przełamać swoją rywalkę. Ta była bliska wyrównania, bo przy stanie 4-5 prowadziła już 40-0, ale Radwańska zdołała wyjść z opresji.

Polka m.in. takimi akcjami pokazała, że znajduje się w bardzo dobrej formie przed rozpoczynającym się w poniedziałek wielkoszlemowym US Open.

W półfinale Radwańska zmierzy się z Czeszką Petrą Kvitovą. Początek o godz. 1:00 czasu polskiego w nocy z piątku na sobotę. Kvitova to bardzo niewygodna rywalka dla Polki; Czeszka wygrała 6 z 10 dotychczasowych pojedynków. W dodatku Kvitova może awansować do finału turnieju w New Haven po raz piąty z rzędu (trzykrotnie go wygrywała).