Sport.pl

Tenis. Maria Szarapowa znów ma wsparcie Nike

Nike oświadczyło, że znów będzie wspierać Marię Szarapową, mimo że rosyjska tenisistka została ukarana dwuletnim zawieszeniem za stosowanie dopingu.
W środę oficjalnie ogłoszono: Maria Szarapowa nie może grać w tenisa do 26 stycznia 2018 r. To kara za stosowanie zakazanej substancji, meldonium. Tenisistka zamierza się odwoływać. O dwuletniej dyskwalifikacji poinformowała w środę Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Szarapowa była dotąd zawieszona czasowo - nie grała w tenisa od marca, kiedy na zwołanej przez siebie konferencji prasowej poinformowała, że złamała przepisy antydopingowe. Groziła jej nawet czteroletnia dyskwalifikacja.

Meldonium było w próbce moczu pobranej od Szarapowej 26 stycznia, po porażce z Sereną Williams w ćwierćfinale Australian Open. Próbka trafiła do licencjonowanego laboratorium Światowej Agencji Antydopingowej (WADA) w Montrealu, gdzie stwierdzono obecność meldonium. W środę dowiedzieliśmy się, że wynik potwierdziło także badanie próbki pobranej 2 lutego w Moskwie. Meldonium na liście zakazanych substancji jest od 1 stycznia 2016 roku.

Szarapowa zapowiedziała, że będzie odwoływać się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS), bo, jak wciąż utrzymuje, jest niewinna i nie chciała nikogo oszukać. CAS jest szansą dla Rosjanki na skrócenie lub anulowanie kary.

Po ogłoszeniu decyzji ITF swoje oświadczenie wydała firma Nike, największy sponsor Szarapowej. Firma będzie nadal wspierać Rosjankę.

"Trybunał ITF orzekł, że Maria nie złamała przepisów umyślnie. Od początku była otwarta w całej sprawie, przeprosiła za swój błąd, a teraz będzie apelować o skrócenie kary. Bazując na decyzji ITF i wynikach śledztwa, mamy nadzieję, że znów zobaczymy Marię na korcie i będziemy nadal jej w niej towarzyszyć" - czytamy w oświadczeniu Nike.

W marcu Nike zawiesiło współpracę z Szarapową po tym, jak sama przyznała, że miała dopingową wpadkę. Wtedy Nike było "zasmucone i zaskoczone" rozwojem sytuacji i stwierdziło, że dalsza współpraca będzie zależała od wyniku śledztwa ITF. Teraz wiemy już, że Nike Rosjanki nie zostawi.

Szarapowa ma z amerykańskim gigantem podpisaną ośmioletnią umowę wartą aż 70 milionów dolarów. Kontrakt wygasa w 2018 roku.

Szarapowa to jedna z najbardziej rozpoznawanych sportowych marek na świecie, należy do czołówki najlepiej zarabiających kobiet w sporcie. W rankingu "Forbesa" zajmuje 2. miejsce z dochodami na poziomie 21,9 mln dolarów.

Z Szarapową zostaje także firma Head, producent m.in. rakiet tenisowych, z kolei współpracy przedłużać nie zamierza firma kosmetyczna Avon.

10 najlepiej zarabiających sportsmenek 2015 roku. Jest Agnieszka Radwańska!
Zdjęcie Babolat rakieta tenisowa CONTACT TEAM Zdjęcie Wish Rakieta tenisowa 2600 Junior Zdjęcie Head Rakieta tenisowa Novak 19
Babolat rakieta tenisowa CO... Wish Rakieta tenisowa 2600 ... Head Rakieta tenisowa Novak 19
Sprawdź ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info


Więcej o:
Komentarze (21)
Tenis. Maria Szarapowa znów ma wsparcie Nike
Zaloguj się
 • kowalska-kowalska

  Oceniono 3 razy 3

  Dzisiejszy sport, to przede wszystkim wielki geszeft. I o wszystkim decyduje właściciel geszeftu. W tym przypadku ITF.

  Lek, który przyjmowała przez wiele lat Maria Szarapowa, trafił na listę zakazanych dopiero
  1 stycznia 2016 r. Jest to zapewne wynik bitwy pomiędzy gangami farmaceutycznymi.

  A ITF, jak i wszelkie inne mafie zarządzające interesami sportowymi, uprawia totalną samowolkę, jak to mafie. Ot co.

 • linxfeld

  Oceniono 2 razy 2

  Meldonium to zawracanie głowy, nikt w nowoczesnej medycynie, np w kardiologii meldonium nie stosuje.

 • Alejaja Izbak

  Oceniono 4 razy 2

  BUAHAHHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAAHH!

  Morzecie muwic co hcecie - tylko tyle morzecie. Sharapowa wlasnie lerzy na jahcie i opala pupcie i popija drinki paczonc na sfojom wille na skarpie lazurowego wybzeza gdzie wieczorem bendzie sie oddawac pszyjemnosciom a ty bendziesz musial wyniesc smieci wieczorem. A jak nieumslnie wyniesiesz wafelek ze sklepu to do kicia.

  BUAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHA!

 • wiesscar

  Oceniono 1 raz 1

  Lubię mecze w których gra Maria Szarapowa.
  Niech wraca na korty - im szybciej tym lepiej.

 • eurotram

  0

  "Trybunał ITF orzekł, że Maria nie złamała przepisów umyślnie"

  Coś mi się nie klei; za nieumyślne złamanie dwa lata troszkę dużo. Więc albo trybunał pieprzy albo Nike. Jakby rzeczywiście uznali że złamała nieumyślnie,to by jej dali kilka miechów; jak porównać z innymi wyrokami, to kara pasuje bardziej do pierwszego poważnego złapania przy założeniu pełnej premedytacji.

 • Janusz Marek Nowak

  0

  Wyjąca Szarapowa na korcie się skończyła przynajmniej jakiś czas będzie ciszej na kortach. Spada w rankingu i nawet jak wróci to trochę potrwa nim odzyska pozycję,jeżeli w ogóle.

 • qqracza

  0

  Jak Pani Szarapowej podawano meldonium? W porannej herbacie? Może nie zuważyła zastrzyków wbijanych w pośladek? A może wśród 100 zastrzyków, które dostawała z rana nie wierzyła, że któryś wykryją? Bo każdy sportowiec bierze. To rzeczywiście jest niewinna.

 • bigosmiszcz

  Oceniono 6 razy 0

  Szarapowa się skończyła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX