Roland Garros. Radwańska: Jestem wściekła. W takich warunkach nie dało się grać!

2 : 1
Informacje
Roland Garros - IV runda singla kobiet
Wtorek 31.05.2016 godzina 13:00
Wyniki szczegółowe
1 S
2 S
3 S
Wynik
C.Pironkowa
2
6
6
2
A.Radwańska
6
3
3
1
- Jestem wściekła. Dla mnie gra takimi piłkami, w takich warunkach jest po prostu niemożliwa. Dlatego robiłam dużo błędów - powiedziała Agnieszka Radwańska (2 WTA) po porażce 6:2, 3:6, 3:6 w 1/8 finału z Cwetaną Pironkową (102 WTA). Polka jest zła na organizatorów. Jej zdaniem mecz nie powinien zostać wznowiony.
Agnieszka Radwańska w niedzielę była o krok od ćwierćfinału. Wygrywała z Bułgarką 6;2, 3:0, ale nagle spadł deszcz. Spotkanie trzeba było przerwać i nie dało się go dokończyć w poniedziałek. W końcu zostało wznowione we wtorek, ale Radwańska na nasiąkniętej wodą nawierzchni nie była już sobą. Przegrała aż dziesięć gemów z rzędu i w końcu cały mecz. Obwinia za to organizatorów. Jej zdaniem warunki nie były odpowiednie do gry.

- Jestem zaskoczona i wściekła, że grałyśmy w deszczu. To nie jest turniej z pulą nagród za 10 tysięcy, to jest Wielki Szlem! Jak można kazać grać tenisistom podczas deszczu? Dla mnie gra takimi piłkami, w takich warunkach jest po prostu niemożliwa. Dlatego robiłam dużo błędów - zdenerwowała się Radwańska na konferencji prasowej. W sumie Polka popełniła 30 niewymuszonych błędów, miała też trzy podwójne błędy serwisowe.

Pod koniec meczu Radwańska zwróciła uwagę pani arbiter, że warunki nie są odpowiednie, ale ta po konsultacji z supervisorem nie zdecydowała się przerwać spotkania. - Ich nie obchodzi nasze zdanie - skwitowała całą sytuację Polka, dla której była to trzecia porażka z Pironkową w trzynastym starciu.

Dziwne stroje na turnieju Rolanda Garrosa [ZDJĘCIA]


Zdjęcie Indywidualna lekcja tenisa - Katowice - kort otwarty Zdjęcie Lekcja tenisa dla dwojga - Katowice - kort kryty Zdjęcie Lekcja tenisa dla dzieci - Katowice - kort kryty
Indywidualna lekcja tenisa ... Lekcja tenisa dla dwojga - ... Lekcja tenisa dla dzieci - ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info