Roland Garros. Magda Linette odpadła z French Open. Polkę wyeliminowała Johanna Larsson

Linette pożegnała się z kortami na Roland Garros już w 1. rundzie. Lepsza od Polki okazała się Johanna Larsson, która wygrała 2:1(6:3,4:6,7:5).

Magda Linette zakończyła wielkoszlemowy Roland Garros już po pierwszej rundzie. Polska stoczyła niezwykle wyrównany pojedynek z Johanną Larsson. Szwedka okazała się minimalnie lepsza.

Pierwszego seta wygrała 6:3, ale w drugim to Polka była górą. Linette zdołała wygrać 6:4. Decydujący set trwał aż 12 gemów i zakończył się wygraną Szwedki 7:5.

W drugiej rundzie rywalką Szwedki będzie Bułgarka Cwetana Pironkowa, która pokonała rozstawioną z numerem 16. Włoszkę Sarę Errani 6:3, 6:2.

W innym meczu Agnieszka Radwańska pokonała 6:0, 6:2 Serbkę Bojanę Jovanovski i pewnie awansowała do drugiej rundy.