Tenis. Andy Murray oskarża swoich rywali o doping: Trudno wierzyć w ich czystość...

Trudno nie nabrać podejrzeń, kiedy widzi się tenisistów, którzy są w stanie grać przez sześć godzin i wcale nie są zmęczeni - powiedział Andy Murray w rozmowie z ?Mail on Sunday?.
Doping w sporcie jest coraz częściej wykrywany, a mimo to wciąż istnieje wiele sytuacji, które rodzą kolejne wątpliwości. Jeden z czołowych tenisistów świata Andy Murray twierdzi, że w jego dyscyplinie wciąż jest niska wykrywalność zakazanych wspomagaczy i apeluje o większe zaangażowanie w walce z dopingiem.

-Bardzo ciężko jest określić w tenisie, jak bardzo zawodnik może udoskonalić swoje odbicia czy serwis dzięki zmianom w technice. Natomiast jeśli spojrzymy na kwestie czysto fizyczne, trudno nie nabrać podejrzeń, kiedy widzi się tenisistów, którzy są w stanie grać przez sześć godzin i nie okazują żadnych oznak zmęczenia - powiedział Murray w rozmowie z "Mail on Sunday"

Szkot twierdzi też, że znacznie większe środki finansowe powinny zostać zainwestowane na testy dopingowe.

- W tenisie pojawia się coraz więcej pieniędzy. Może zamiast wszystko ładować w pule nagród danego turnieju, powinniśmy się także skupić by doinwestować walkę z dopingiem. - powiedział.

Tenista dostrzega jednak pozytywne zmiany i podoba mu się fakt, że nawet najwybitniejsi sportowcy mogą zostać surowo ukarani.

Uważam, że największe gwiazdy sportu nie powinny być chronione, jeśli oszukują. Czy to dotyczy ustawiania meczów, czy stosowania dopingu. Należy robić wszystko, aby walczyć z problemem, a nie ogłaszać, że jest to "jednorazowy przypadek", gdy sprawa wyjdzie na jaw. Jeśli ktoś taki jak Szarapowa zostaje zawieszony za doping, odbieram to za pozytywny znak. Jednak jeżeli jakiś sportowiec zostaje przyłapany na dopingu, ale sprawa jest wyciszana, to oznacza, że mamy duży problem, bo dopingowe wpadki gwiazd nie powinny być tuszowane - zakończył.Guardiola, Maradona, Davids i wielu innych. Oni wszyscy wpadli na dopingu. Zapraszamy na przegląd piłkarzy, u których wykryto niedozwolone środki
Zewsząd płyną hołdy dla Bryanta: specjalna reklama Nike, gratulacje rywali, memy...


Zdjęcie Piłki tenisowe BABOLAT ACADEMY 72szt Zdjęcie Tecnifibre Piłki Tenisowe Champion 1 Zdjęcie Tretorn Piłki Tenisowe Box Piłki Jubileuszowe 4 Szt
Piłki tenisowe BABOLAT ACAD... Tecnifibre Piłki Tenisowe C... Tretorn Piłki Tenisowe Box ...
Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ? Sprawdź ceny ?
źródło: Okazje.info


Czy Twoim zdaniem większość tenisistów bierze doping?